Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Başkan’a Dua

09.09.2012 Paz, 11:42

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kadın Gözüyle Büyükşehir” projesinin ikinci etabı renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Küçükler’le sohbet eden bayanlar, dua etti, başarılar dilediler.

 

Yakutiye ilçesine bağlı Edip Somunoğlu, Kavak ve Yukarı Sanayi mahallelerinde ikamet eden Erzurumlu ev hanımları, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ile piknikte bir araya geldi. Başkan Küçükler, piknik organizasyonuna katılan kadınlarla sohbet etti, çocuklara oyuncak dağıttı.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Yakutiyeli ev hanımlarını Abdurrahmangazi Türbesi’nde misafir etti. Yürütülmesine geçtiğimiz aylarda başlanan “Kadın Gözüyle Büyükşehir” projesi kapsamında Yakutiye ilçesine bağlı Edip Somunoğlu, Kavak ve Yukarı Sanayi mahallelerinde ikamet eden Erzurumlu ev kadınlarıyla piknikte buluşan Başkan Küçükler, Erzurum’la ilgili beklentileri bu kez hanımlardan dinledi.
BAŞKAN KÜÇÜKLER, MİSAFİRLERİYLE ÖZEL OLARAK İLGİLENDİ…
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği piknik organizasyonu, ev kadınlarının ikamet ettikleri mahallelerden özel otobüslerle taşınmasıyla başladı. Edip Somunoğlu, Kavak ve Yukarı Sanayi mahallelerinden alınarak Abdurrahmangazi Türbesi’ne taşınan Erzurumlu ev hanımlarına, Büyükşehir Belediyesi tarafından öğle yemeği ikram edilirken, çocuklar da oyun parklarında doyasıya eğlenme imkanı buldu. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu piknik organizasyonuna Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler de katılırken, piknikçiler Başkan Küçükler’le hatıra fotoğrafı çekilebilmek için adeta birbirleriyle yarıştılar. Misafirleriyle tek tek ilgilenen ve beklentilerine kulak veren Başkan Küçükler, 75 yaşındaki Fatma Oğurlu’dan özel ilgi gördü. Yukarı Sanayi Mahallesi Muhtarı Fehmi Oğurlu’nun annesi olan Fatma Oğurlu, sofrasına konuk ettiği Başkan Küçükler’den doğalgaz ve çeşme talebinde bulunurken, Büyükşehir Belediyesi’ne de methiyeler yağdırdı.
KIZ ÇOCUKLARINA OYUNCAK BEBEK, ERKEK ÇOCUKLARA UÇURTMA…
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, haftanın son iş gününü ayırdığı piknik organizasyonunda çocukları da ihmal etmedi. Kız çocuklarına oyuncak bebek, erkek çocuklarına ise uçurtma hediye eden Başkan Küçükler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiği minik misafirleriyle özel olarak ilgilendi.
Başkan Küçükler, “Kadın Gözüyle Büyükşehir” projesi kapsamında Erzurumlu ev kadınları için çeşitli sosyal aktiviteler düzenlediklerini belirterek, “Piknik organizasyonunda bir araya geldiğimiz annelerimiz, ablalarımız ve hanım kardeşlerimizle daha önce de yatırım gezisinde bir araya gelmiştik. Projemizin ikinci etabında ise, yatırım turumuza katılan ev hanımlarımızı Abdurrahmangazi Türbesi’nde ağırladık” diye konuştu.
Piknik organizasyonunun Palandöken ve Aziziye ilçeleriyle devam edeceğini anlatan Küçükler, “Erzurumlu hanımların beklentileri, istek ve talepleri bizim için çok önemli. Dolayısıyla bu tip organizasyonların şehrimizin güzelleşmesine ve daha da gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.