Anasayfa > Bölge, Slayt Haber, Video Haber > 13 PKK’lı böyle öldürüldü

05.12.2012 Çar, 12:00

ALİ CELAL KAYMAK
OSMANİYE
Osmaniye Valiliği, Amanos Dağlarında gerçekleştirilen operasyonlarda 13 teröristin öldürüldüğünü, 5 teröristin sağ olarak yakalandığını açıkladı.
Konuyla ilgili Osmaniye Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Son zamanlarda Amanoslar bölgesinde icra edilen operasyonlarda sağ olarak yakalanan teröristlerden alınan bilgiler, ele geçirilen doküman ve notlardan elde edilen istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda; 03 Aralık 2012 tarihinden itibaren Adana Jandarma Bölge Komutanlığı’nın koordinesinde, terör örgütünün Amanoslar bölgesinde (Hatay-Osmaniye-Gaziantep) kış üstlenmesine engel olmak ve bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hatay, Osmaniye ve Gaziantep illeri bölgesinde Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Jandarma Komando timlerinden oluşan yaklaşık bin kişilik güvenlik gücünün katılımı ile zırhlı araç ve helikopter destekli operasyon başlatılmıştır.

 

Bölge genelinde son dönemde icra edilen operasyonlarda; 13’ü ölü, 5’i sağ olmak üzere toplam 18 BTÖ mensubu etkisiz hale getirilmiştir. İcra edilen operasyonlarda; 8 adet kaleşnikof, 8 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet RPG-7, 3 adet RPG-7 mühimmatı, 21 adet el bombası, 72 adet fünye, 100 gram A-4 patlayıcı madde, 12 adet patlayıcı düzeneği, 4’ü terör örgütü mensuplarının Kuzey Irak’taki ana karargahları ile görüşmelerde kullandıkları büyük telsiz olmak üzere toplam 10 adet telsiz, 3 adet dürbün, çok miktarda patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ile bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Jandarma ve Emniyetimizin elbirliği, karşılıklı destek ve koordine içerisinde bölgemizin huzur ve güvenliği için icra ettiği operasyonlara bölge halkımızın gösterdiği destek her türlü takdirin üzerindedir. Terörle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.