Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > 15 Terörist Öldürüldü

24.07.2012 Sal, 23:36

15 Terörist Öldürüldü

Reklam

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesi bağlar köyü mevkiinde 2 gündür yolu kesen terör istlere operasyon yapıldı. İlk belirlemelere göre 15 terörist etkisiz hale getirildi. Çıkan çatışmada 1 subay ve 2 uzman çavuşun da ağır yaralandığı öğrenildi. Bölgede çatışmalar devam ediyor.

SICAK TEMAS

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde yol keserek örgüt propagandası yaparak, kimlik soran PKK’lılarla güvenlik güçlerinin takibi sonrası sıcak temas sağlandı. Çatışmaların sürdüğü bölgeye özel harekat polisi ve asker sevk edildiği bildirildi.

Şemdinli’nin Derecik Beldesi yolu üzerindeki Rüzgarlı ve Bağlar Köyleri arasında yol kesip örgüt propagandası yaparak kimlik sorgusu yapan PKK’lılar dün geceden beri güvenlik güçlerince takibe alındı. Yapılan takip sonrası akşam saatlerinde bir grup PKK’lı ile Şemdinli’ye 15 kilometre uzaklıktaki dağlık alanda sıcak temas sağlandı.

 

Çatışma üzerine bölgeye özel harekat polisleri ile özel eğitimli komandolar sevk edildi. Yoğun bir helikopter ve uçak hareketliliğinin yaşandığı bölgede çatışmaların sürdüğü belirtildi. İlçe merkezindeki kamu kurumlarının önlerine de güvenlik önlemi amacıyla özel harekat polisleri yerleştirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.