Anasayfa > Ana Manşet, Gündem > 2 Bin 300 Konutlu New City Projesi Yargıya Taşınıyor

21.06.2014 Cts, 10:00

Reklam

Doğu Anadolu Bölgesi’nin ve Erzurum en büyük konut projesi olan ‘Newcity’ inşaatının durdurulması üzerine Karadayı Group projeyi yargıya taşınıyor.

 

Palandöken ilçesine bağlı Yenişehir semtinde Karadayı Group’a tarafından yapılan 2 bin 300 konutlu Newcity projesinin, Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulması üzerine konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Karadayı Group Yönetim Kurulu Ahmet Karadayı, konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi.Palandöken İlçesi sınırları içerisinde inşa edilen ve yaklaşık olarak 100 gündür ruhsat işlemleri nedeniyle durdurulan Newcity inşaatında mevcut Büyükşehir Belediye yönetimiyle alakalı bir sorun olmadığını ifade eden Ahmet Karadayı, sorunun eski yönetimden ve daire başkanlarından kaynaklandığını belirtti.

 

 

Karadayı, “Biz projeyi belediye başkanımıza götürdüğümüzde zaman başkanımız projeye bakıp her şeyi hemen çözmüştü. Çünkü Mehmet Sekmen daha önceki çalışmalarından dolayı birçok konuya vakıftır. Ama biz burada sadece vatandaşın mağdur olmamasını istiyoruz. 100 gündür inşaatımız durmuş durumdadır. Biz bu durdurma süresinin belirsizliği nedeniyle işçilerimizi göndermedik ama bugün itibariyle konuyu yargıya taşıyoruz” dedi.Yaklaşık olarak 700 işçinin işine son vermek durumda kaldıklarını dile getiren Karadayı, “Ben artık Erzurum’da hiç bir şekilde yatırım yapmam çünkü şehirle alakalı olan bütün şevkim kırıldı. Bundan sonra Erzurum’a yatırım yapmam ama Erzurum’dayım ve işlerimin başındayım.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

misafir

Karadayı ya fazla kat çıkın diyen kim, kanuna göre inşaat yapsaydı KARADAYI bu şekilde olmazdı, daha fazla para hırsı bu hale getirdi.

24.06.2014, 9:55