Anasayfa > Kültür-Sanat > 2. Uluslararası Resim Sempozyumu Yalova’da Yapılacak

04.11.2015 Çar, 14:24

2. Uluslararası Resim Sempozyumu Yalova’da Yapılacak

Reklam

Yalova Belediyesi ve Yalova Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 2. Uluslararası Resim Sempozyumu’nun protokolü imzalandı.

6 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilecek olan sempozyumda, “Hayata dair” teması ile 24 eser üretilecek. Sempozyumun protokolü ise Yalova Belediyesi’nde imzalandı. Protokol öncesinde söz alan Yalova Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu, “2. Uluslararası Resim Sempozyumu Yalova’da gerçekleştirilecek. Geçen yıl 10 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilen sempozyum sonucunda oluşturulan 30 eser belediyemize kaldı. Bunlarda önemli mekanlarda sergileniyor. Bu yıl ise, ’Hayata Dair’ teması ile yapılacak olan sempozyuma 6 sanatçı katılacak. Sanatçılarımız 24 eser yapacak ve bunları Yalova’ya bırakacaklar. Bu resimler ileriki süreçte ciddi değer kazanacaklar diye düşünüyoruz. Bu eserlerin yer alacağı bir Sanat Müzesi oluşturmak amacımız var. Halka açık bir çalışma ortaya konulacak” dedi.

Yalova’da göreve geldiklerinden beri, sağlık, eğitim ve sanata çok önem verdiklerini dile getiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, “Devleti valiler, milleti seçilmiş belediye başkanı temsil eder. İnsan hayatını kaçınılmaz 2 unsuru vardır. Eğitim ve sağlık. Kentlerde eğitimin en önemli ayağı ise üniversitelerdir. Aakademisyenler ve bu ülkenin yetiştirdiği uzman insanlar. Onların her zaman bize önderlik etmesi, bize yardımcı ve destek olmaları şart” diye konuştu.

Ardından 2. Uluslararası Resim Sempozyumu’nun protokol metnine Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman birlikte imza attı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.