Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > 25 PKK’lı öldürüldü.

11.09.2012 Sal, 23:49

Reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde yer alan Bordo Bereliler, bölgede Hakkari, Şırnak başta olmak üzere sıcak bölgeye sevk edildi.

 

“Bordo Bereliler”, artan terör olaylarından dolayı bölgeye sevk edildi. Subay ve astsubaylardan oluşan “A Timi” olarak da adlandırılan birlik, bugün askeri Casa tipi uçakla Diyarbakır askeri havaalanına indi.

Birliklerin, buradan helikopterlerle operasyonların sıklıkta olduğu sınır bölgelerine kaydırılacağı öğrenildi.

Terör örgütü Pkk‘nın korkulu rüyası olan Bordo Bereliler, geçmişte yaptığı operasyonlarla adından sıkça söz ettirmişti. Bordo Berelilerin sınır bölgelerinde terörist avına çıkacağı öğrenilirken, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet üssünden kalkan F-16 savaş uçakları ise Pkk terör örgütüne ait sınır ötesindeki kamplara gece gündüz bomba yağdırıyor.

F-16’LAR 14 HEDEFİ İMHA ETTİ

Gün boyu uçuşlar gerçekleştiren F-16 savaş uçakları Pkk‘nın kamp ve sığınaklarını bir bir vururkenGenelkurmay Başkanlığı ise dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada 14 hedefe hava harekatı düzenlendiğini, 32 barınma alanı, 3 depo, 1 doçka uçaksavar yüklü aracın imha edildi.

HAKKARİ’DE 25 Pkk‘LI ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütü Pkk‘nın Kavaklı kampına düzenlenen hava saldırısında 25 Pkk‘lı öldürüldü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.