Anasayfa > Magazin > 296 Konuşmada Kokain Var

15.07.2012 Paz, 22:21

296 Konuşmada Kokain Var

Reklam

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi, uyuşturucu ticareti yapmaktan 6 yıl 3 ay hapis cezası alan Deniz Seki ile ilgili kararın gerekçesi açıklandı. Seki’nin uyuşturucu isteğinin dinlemelere de takıldığı belirtildi.

 

’30 dakikaya Neşe’ye paspas 500 dolar’ ve ‘8 taş 4 kuş’ diye sipariş verdiği vurgulandı. Seki’nin bir görüşmede ‘Kendime istemiyorum, evde var’ diyerek arkadaşlarına sipariş verdiği vurgulandı. Kararda, 296 görüşmenin tamamına yakınında Sinan Yüksel ve Diyar kod adlı şahıslardan neredeyse her gün kokain temin ettiğine dikkat çekildi. Bazen ödemede sıkıntı yaşadığı bazen ise ‘bonus’ olarak verildiği iddia edildi.

 

SUÇU: ‘BAŞKALARINA VERMEK’

 

SEKİ’nin kokainin büyük kısmını kullandığı ancak ilerleyen süreçte başkaları adına da talep ettiği öne sürüldü. Uyuşturucu partileriyle de suçlanan Seki’nin eylemi ‘başkalarına veren’ olarak değerlendirildi, anlamı şöyle açıklandı: Bir kimsenin mülkiyetinde ve zilyetliğinde bulunan uyuşturucu veya uyarıcı maddeyi satış sayılmayacak şekilde ve bedel almadan başkasına devretmesi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.