Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > 31 Temmuz 2014 yurtta hava durumu

31.07.2014 Per, 11:33

Reklam

 

 

hava durumu

 

 

 

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Adana’nın kuzey kesimleri, Osmaniye, Hatay’ın batı kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Rize’nin iç kesimleri, Artvin, Ardahan ve Kars çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi, Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 34
İstanbul: Parçalı az bulutlu 33
İzmir: 
Az bulutlu ve açık 36
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla kuzey ilçeleri (İmamoğlu, Karaisalı, Kozan vb.) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
Antalya: Az bulutlu ve açık 30
Samsun: Parçalı az bulutlu 29
Trabzon: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 29
Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.