Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > “Çanakkale 1915 Gezici Müze” Pasinler’de

20.05.2013 Pts, 12:04

“Çanakkale 1915 Gezici Müze” Pasinler’de

Reklam

MURAT ÇANKAYA
ERZURUM (İHA) –

 

18 Mart 2010 tarihinde şehitler diyarından Anadolu’ya doğru geziye çıkan “Çanakkale 1915 Gezici Müze” Erzurum’un Pasinler ilçesinde vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 
18 Mar 2010 yılında şehitler diyarı Çanakkale’den Anadolu’ya doğru hareket eden Çanakkale 1915 gezici müze il il, ilçe ilçe gezerek Çanakkale ruhunu anlatmak üzere gezilerine devam ediyor. Pasinler’de vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören gezici müzede vatandaşlar adeta geçmişe giderek o günleri yaşamışçasına heyecanla doldu.
Çanakkale 1915 Gezici Müze Sorumlusu Selim Kaya, 18 Mart 2010 yılından başlayarak bu güne kadar 54 il ve bu illere bağlı ilçeleri gezdiklerini, gittikleri her yerde müzenin büyük bir ilgi gördüğünü belirten Kaya, amaçlarının Çanakkale’ye gidemeyen vatandaşlara Çanakkale ruhunu anlatmak olduğunu, Çanakkale 19 Gezici Müzenin tamamen ücretsiz olduğunu söyledi.
Hedef kitlelerinin gelecek nesillerin temsilcileri olan çocuklar olduğunu söyleyen Kaya, 2010 yılında başlattıkları gezinin 2015 Mart’ında son bulacağını, 81 il ve bütün ilçelere gezici müzeyi götürerek insanlara Çanakkale’de yaşanan kahramanlık destanını görmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

 
Pasinler’de Pazartesi ve Salı günü olmak üzere iki gün kalacaklarını belirten Selim Kaya, desteklerinden dolayı Pasinler Belediyesine teşekkür ettiğini, Çarşamba günü ise Erzurum’un Horasan ilçesine hareket ederek gezilerine devam edeceklerini söyledi.
Bazı vatandaşların bu ülke ne şartlar altında, ne zorluklarla muhafaza edilip bu günlere geldiğini görmemiz açısından bu faaliyetin sıkça herkesime ulaştırılması gerektiğini söylediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.