Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye > 5 ocağa ateş düştü

24.08.2012 Cum, 3:33

Reklam

HAKKÂRİ’nin Şemdinli ilçesinde konvoyun geçişi sırasında art arda 4 mayının patlaması sırasında ve sonrasında yaşanan çatışmada şehit olan 5 asker, yakınlarının yüreklerini yaktı.

Şehit Uzman Onbaşı Mehmet Suay’ın ölüm haberi dün sabah İskenderun’daki baba evine ulaşınca boyacı baba Raşit ve 3 aylık hamile eşi Berivan Suay, fenalık geçirdi. Şehit Suay’ın cenazesi İskenderun Şehitliği’nde toprağa verilecek.
Şehit Uzman Çavuş İbrahim Yıldız’ın (25) ölüm haberi, Yozgat’ın Yerköy ilçesindeki baba evine ulaştı. Anne Sema Yıldız, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bir oğlunun daha olduğunu söyleyen baba Halil Yıldız, “Ağlamayacağım, şerefsizlere karşı dimdik ayaktayım. Bir oğlum daha var, onu da göndereceğim” dedi. Şehit Yıldız, 2 yıl önce göreve başlamıştı.

Uzman Çavuş Soner Özdemir’in (24) acı haberi memleketi Çorum’un Osmancık ilçesindeki ailesini yasa boğdu. 2 yıl önce TSK bünyesine katılan ve ilk görev yeri olan Hakkâri’de şehit düşen Özdemir’in haberini alınca annesi Ayşe Özdemir (61) fenalık geçirdi. 5 çocuk annesi Ayşe Özdemir, önceki sabah oğluyla konuştuğunu belirtip, “Bu seninle son konuşmamız mı olacaktı? Bu ateş nasıl söner” diye ağıt yaktı. Acı haberi, hayvanlarını otlattığı yaylada öğrenen baba Şemşit Özdemir (63) ise “Vatan sağ olsun” dedi.

Astsubay Hüseyin Çetin’in (26) memleketi Çanakkale’nin Lapseki ilçesine de ateş düştü. Anne Necmiye ve baba Recep Çetin acıyla yıkılırken eşi Hayrülnisa Çetin fenalık geçirdi. Bolu’da görev yaparken operasyon için Şemdinli’ye giden Çetin, 6 yıllık astsubaydı. Çetin, memleketi Lapseki’yi en son mayısta gelmiş, bayramdan önce de 7 aylık eşini baba ocağına emanet etmişti.

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi Zorgeçit kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Suay memleketi Hatay’da Kaptan Mehmet Paşa Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından İskenderun’a bağlı Karaağaç beldesindeki  şehitlikte toprağa verildi. Törene, Suay’ın ailesi, yakınları, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Ak PartiHatay milletvekilleri Orhan  Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, CHP Hatay milletvekilleri Mevlüt  Dudu, MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, 39. Mekanize Piyade ve Garnizon  Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Nejat Atilla Demirhan, askeri ve sivil yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

Nişanlının gözyaşları

ŞEHİT Uzman Çavuş İsmail Zengin’in (27) Balıkesir’in Savaştepe ilçesindeki ailesi de acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Bir süre önce Makbule Kartefe ile nişanlanan Şehit Zengin, düğün hazırlığı yapıyordu.  Nişanlısı şehidin fotoğrafına bakarak gözyaşı döktü. Vatani görevini tamamladıktan sonra orduda kalan ve 3 yıldır piyade uzman çavuş olarak görev yapan Zengin, operasyonlar için Bolu 2’nci Komando Tugayı’ndan geçici görevle Hakkâri’ye gönderilmişti. Zengin’in cenazesi Savaştepe’de toprağa verilecek.

HÜRRİYET

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.