Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > % 60’ın Valisi mi ?

13.04.2014 Paz, 0:22

% 60’ın Valisi mi ?

Reklam

Çok geçmedi hepimizin Vali Ahmet Altıparmağı karşılamamızın üstünden…Ona karşı bakışlar da, ümitler de diğerlerine göre çok başkaydı.Gerek kişiliği, gerek sosyal ve kültürel yaşama olan ilgisi onu kısa sürede halkın içinden biri haline getirdi.Gelişi ile birçok faaliyete de imza attı.Bir Belediye Başkanının on yıl yapamadığından fazlasını bir yıl da yapmayı başardı ve birçok valinin yapamadığını…Unutulmaya yüz tutan tarihimizi ve kültürümüzü hatırlatacak birçok proje de etkin rol oynadı.

 

Vali bey ile henüz tanışmamış olsakta uzaktan izlediğim görüntü bu yönde idi. Lakin ; Seçim arifesin de bu düşüncemde değişiklikler olmadı değil.Çünkü benim görüşüme göre hiçbir Vali, Emniyet Müdürü, Rektör yahut Yazar siyasetle uzaktan yakından irintili olmamalıydı. Bakan’ımız Efkan Ala’nın oy kazanmak için ilçeleri gezerken Vali beylerin yanında olmaları bana hiç etik gelmedi. Ne diyoruz ? İzmir Valisi, İstanbul Valisi, Erzurum Valisi…A partisi, B partisi, valisi değil.O şehirde bulunan herkesin valisi ! Değil mi ama ? Bir vali bir bakana şehrini veya ilçelerini gezdirebilir ama bu durum kesinlikle seçim öncesi olmamalıdır.Ne yani , şimdi Sayın Altıparmak % 60’ın valisi mi oldu ? Böyle bir şey olabilir mi ?

 

İkinci olarak takıldığım husus ki, bence birinciden çok daha önemli…Şehrimizin önde gelen alimlerinden ve düne kadar Türkiye’nin tartışmasız en önemli isimlerinden biri olarak gösterilen Fetullah Gülen’in bugün, dünkü arkadaşları ile arasının açılması maalesef ki şehrimize de etki etti.Yaklaşık bir ay önce, Fetullah Gülen’in pasaportunda usulsüzlük olduğu söylenerek Valimiz tarafından iptal edildi.İşin doğrusu üzüldüm. ( Pasaportun iptaline değil, valimizin taraf gözükmesine ) Çünkü yine bir yerde siyasi nedenler baş gösteriyor.

 

Elbette ki bir usulsüzlük varsa Fetullah Gülen de olsa, Erdoğan’da olsa, Bahçeli de olsa gereği yapılmalıdır. Fakat sadece usulsüzlük yapana değil, buna göz yumanlara da gereği yapılmalıdır ! Yirmi yıl mı, otuz yıl önce mi bu pasaportun veriliş tarihi ? O dönem bu pasaportu kimin verdiğini de bilelim. Bu durum, bu kadar yıl nasıl fark edilmez ? Ya da fark edildiyse bu duruma hükümetin bu kadar yıl nasıl sessiz kaldığını bilmek isterim…

 

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

dadaş

kardeşim vali bir şehirde hükümeti temsil eder tabiki bakanın yanında olacak yazmadan önce anayasayı bi oku bence

13.04.2014, 1:02
erzurumlu

size katılıyorum sevgılı kardeşim,yazıkkı valı beyde dıger kurum amırlerı gıbı sıyası partı çalısanı olmus. bunlar uzucu

13.04.2014, 12:06
dede reis

sevgili burak. asla ideolojilerin kenef kokulu rüzgarına kapılma. gençsin. düzgün düşün ve düzgün yaz. muhabbetle

15.04.2014, 9:46