Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Gülenler gülmüyor

10.03.2014 Pts, 21:57

Gülenler gülmüyor

Reklam

Önce ki gün tüm ülkenin gözü Palandöken’de idi. Merakla katılmış olduğumuz, Gülen ailesinin düzenlediği bu toplantı da Gülenlerin gülmeyen yüzüne tanık olduk.

 

Ailesi ve sevenlerinin son dönem konuşulanlardan ve iftiralardan şikayetçi olduklarının ve daha fazla sessiz kalamadıklarının altı çizilen bu toplantı, bence çok bile geç kalmıştı.Dün arkasında kocaman bir topluluk olan, sayılan, sevilen hocanın birden afaroz edilmesi onlarca seveni tarafından suskunlukla karşılanmıştı.Bugün gecikmeli olarak, kardeşlerinin ve sevenlerinin bir araya gelerek kamera karşısına çıkmaları az da olsa güç gösterisi oldu.Fakat Samanyolu Tv’nin sunucusu Kemal Gülen’in metni tek başına dile getirmesi maalesef etkiyi kırdı.Toplantıya katılmadan Fetullah hocanın kardeşleri nasıl bir uslup sergileyecekler diye düşünürken, onlar masada oturarak var olduklarını gösterdiler.Bu durum benim gözümde yetersizdi.Üzgün oldukları belliydi lakin suskunlardı.Sıkıntının dili bir metin parçası değil, bir araya gelen 5-6 yüreğin ağzından çıkanlar olmalıydı.

 

 

 

Aksine bizim sesini çıkaracağını düşündüğümüz büyükler, salonda ki sesini çıkarmaya çalışanlara da engel oldular ! Susturdular, yaptıkları işaretler ile…Bir volkan gibi idiler hoca sevenleri. Susturuldular…Geçmişte de susturuldukları gibi… Mağlubiyeti kabullenmiş bir durgunluk vardı hepsinde.Bu yüzden yumuşak konuşacak kadar yürekleri boş, sert konuşacak kadar da yürekleri dolu değildi.Peki bizler bunu görmek için mi gittik oraya ? Kocaman bir soru işareti ! O günden sonra diyebilirim ki bizlerin Fetullah hocaya verdiğimiz değer bile daha fazla ki çok farklı şeylerle karşılaşmayı hayal ediyorduk.Ve yine diyebilirim ki o günden aklımızda kalan en önemli not maalesef ki sadece Gülen ailesinin gülmeyen yüzleri oldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.