Reklam

Palandöken Belediyesi sporcularından Ahmet Kaya, 29 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasın da Macaristan’da yapılan Üst Minikler Avrupa Boks Şampiyonasın önemli bir başarıya imza atarak Avrupa üçüncülüğü elde etti.

 

Başarılı sporcu Kaya, Milli Boks Antrenörü Gürkan Sönmez ile birlikte Başkan Bulutlar’ı makamında ziyaret ederek başarılarını paylaştı. 

 

 

Genç sporcuya başarılarının katlanarak devam etmesi için nasihatlerde bulunan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, kazandığı bu başarısından dolayı Ahmet Kaya’ı altınla ödüllendirdi.

 

Palandöken ilçesinin son dönemlerde ismini yetişen genç sporcularla da duyurmaya başlamasından dolayı onur ve gurur duyduklarını ifade ederek bunların bir tesadüf olmadığını Palandökenin her yönü ile ayrıcalıklı bir ilçe olduğunu belirten Başkan Bulutlar; “Yapılan araştırmalar sonucun da Palandöken ilçesi havasıyla spor ilçesi olduğunu tescilleyerek yurt içine ve yurt dışına kendisini duyurmuş her yönden şanslı bir ilçe. Palandöken ilçesin de bir çok gençte cevher var. Ancak bu güne kadar bu cevherler desteklenemediği için bir çokları göz ardı edilmişti. Biz elimizden geldiğince eğitime ve spora destek vermeye devam edeceğiz. Salon sporları bence en çok desteklenmesi gereken sporlardan bir tanesi. Salon sporları sayesinde çok daha ekonomik koşullarla ve farklı şartlarda şehrimizin adını duyurma imkanına sahibiz. Bu gün bu başarıyı bize getiren genç kardeşimiz, onu çalıştıran değerli hocamız Gürkan Sönmeze, onu destekleyen ve her daim arkasında duran ailesini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Kendisine başarılarının devamını diliyorum. Umarım bu azmi ve kararlılığı ile daha çok başarıların altına imza atar zaten aldığı bu başarı dan dolayı olimpiyat kadrosuna da dahil edilmesi bizeleri ayrıca sevindirmiştir.” dedi.

 

 


Öte yandan Palandöken Belediyesini bir başka olimpiyat kadrosundaki sporcusu olan 50 kiloda Ahmet Otçu ise Kazakistan’da Yapılan Uluslararası Başbakan Nur Sultan Nazar Bayev Yıldız Erkekler Boks Turnuvasında sakatlanarak musabakalardan ayrılmak zorunda kalması talihsizlik olarak yorumlandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.