Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > AB Yeni İşler Gençlik Projesi Aydın’da Gerçekleştirildi

04.11.2015 Çar, 8:24

AB Yeni İşler Gençlik Projesi Aydın’da Gerçekleştirildi

Reklam

Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Bürosu tarafından Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Yeni İşler (New Employments) Gençlik Projesi faaliyetleri gerçekleştirildi.

Erasmus+ Gençlik Programı, KA1 Gençlik Değişimleri Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan New Employments projesi Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından destekleniyor.

Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezinin koordinatörlüğünde yürütülen projenin ortakları Yunanistan’ın Heraklion/ Girit Bölgesinden Regional Directorate of Primary and Secondary Education of Crete (Girit İl Milli Eğitim Müdürlüğü), İngiltere Dudley’den High Oak Youth and Community Centre (High Oak Gençlik Merkezi) ve Gostivar-Makedonya’dan Associazione In Progress Calabria’dan (Calabria Gelişim Derneği oluşuyor.

Aydın Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen Erasmus+ Gençlik Programı, KA1 Gençlik Değişimleri proje toplantısında, Aydın Vali yardımcısı Dr. Necdet Türker tarafından, toplam 18 yabancı 9 Türk proje katılımcısı genç ile yeni iş fırsatları hakkında söyleşi yapıldı. Proje kapsamında Aydın’da çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerinden rehberlik uzmanları, sektör temsilcileri, akademisyenler ile fikir alışverişlerinde bulunup, atölye çalışmaları gerçekleştiren gençler, fütürizm (İş ve yaşam için olumlu gelecek tasarımı) yaparak geleceğin yeni iş imkanları tespit etmeye çalıştı. Elde edilen tüm bu veriler projenin web sitesi www.newemployments.com aracılığı ile duyurulacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.