Anasayfa > Kültür-Sanat > Adana Bar Tiyatrosuyla Tanışıyor

03.11.2015 Sal, 10:25

Adana Bar Tiyatrosuyla Tanışıyor

Reklam

Adana’yı ilk kez ‘Bar Tiyatrosu’ kavramıyla tanıştıran Tiyatro Mu, ‘İşte Bunlar Hep…’ isimli oyunlarıyla 7 Kasım Cumartesi günü Cazara Bar’da sanatseverlerle buluşacak.

Seyhun Can Şahin ve Turgut Ezgütekin ortaklığıyla 2010 yılında kurulan Tiyatro Mu, ilk kez “Eğleniyoz Gelsene” sloganıyla bar tiyatrosu alanında yola çıktı.

Ankara, Antalya, İzmir’de “İşte Bunlar Hep …” isimli oyunlarıyla gösterilerini sürdüren Tiyatro Mu, Adanalıları ilk kez ‘bar tiyatrosu’yla tanıştırdı.

“İNSANLAR CANLI MÜZİKTEN VE KULÜPTEN SIKILDI”

Tiyatro Mu’nun kurucularından Turgut Ezgütekin ve Seyhun Can Şahin, müzikli bar tiyatrosu ekolünün İngiltere’ye ait olduğunu ve artık insanların canlı müzik ve kulüp tarzı gece mekanlarına eskisi kadar rağbet göstermediğini belirtti. Bu konseptin yeni bir şey olmadığını anlatan Ezgütekin ve Şahin, “Ankara, İstanbul gibi Türkiye’nin kalbi olan şehirlerde zaten bar tiyatrosu kültürü var. Varolan bir kültürün Adana’da da olması çabasındayız. Çünkü Adana bu tarz sosyal etkinlikler için potansiyel bir şehir” diyerek bu ekolü Adana’da sürdüreceklerini vurguladı.

Özge Özgül, İdil İnci, Seyhun Can Şahin ve Turgut Ezgütekin’in doğaçlama performanslarıyla sahneleyeceği ‘İşte Bunlar Hep …’ isimli gösterisi, 7 Kasım Cumartesi günü saat 20.30’da Ziyapaşa bulvarındaki Cazara Bar’da sanatseverlerle buluşacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.