Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Adana’da Boks Seçmelerine 26 Sporcu Katıldı

05.11.2015 Per, 8:48

Adana’da Boks Seçmelerine 26 Sporcu Katıldı

Reklam

Boks Federasyonu İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “ Büyük Erkekler Boks Seçme Müsabakaları” Adana gerçekleştirildi. Müsabakalara toplam 26 sporcu katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bölge Antrenörü Ercüment Erdoğan, 5 Ocak Fatih Terim Stadı tribün altı boks salonunda gerçekleştirilen müsabakaların çok çekişmeli geçtiğini belitti.

Adana’yı boksta geçmiş dönemlerdeki başarıları yakalayacaklarını belirten Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Adana’da boks sporunun gelişmesi, yaygınlaşması ve sevilmesi için Süleyman Sevindik ve diğer boks antrenörleri ve yöneticileriyle uyumlu ve koordineli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yeni kulüplerin kurulmasına destek olarak boksu tabana yaymak için alt yapıya çok önem veriyoruz. Yaptığımız seçmeleri kazanan sporcular 10-14 Kasım tarihleri arasında benim gözetimimde Kastamonu’da, 17-21 Kasım tarihleri arasında da Antrenör Süleyman Sevindik’in gözetiminde Sivas’ta gerçekleştirilecek Büyük Erkekler Grup Müsabakaları’na katılacaklar. Burada ki müsabakalara yaklaşık 26 ilden yüzlerce sporcu mücadele edecek. Sporcularımızı antrenörümüz Süleyman Sırrı Sevindik gözetiminde program içinde sıkı şekilde çalışıyorlar. Hedefimiz, seçmeleri kazanan sporcularla kürsüye çıkmak. Bizleri her konuda destekleyen Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak teşekkür ederiz.”

Seçmelerde dereceye giren ve Kastamonu ile Sivas’a gitmeye hak kazanan sporcular şöyle:

Kastamonu: 52 kilo:Erkan Geçgil-56 kilo: Serkan Giriçi- 64 kilo: Salim Hakkür-69 kilo: Utku Erdoğan -81 kilo:Sinan Özşahin

Sivas: 60 kilo: Serkan Alyakut- 69 kilo: Cumali Arslan -91 kilo: Alper Yıldırım + 91 kilo: Kubilay Keklik

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.