Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye, Yaşam > Adnan Polat denize çakılan genci ölümden kurtardı

18.05.2013 Cts, 12:26

Adnan Polat denize çakılan genci ölümden kurtardı

Reklam

Bodrum’da yasak olmasına rağmen 20 metre yükseklikten atladığı Meteor Çukuru’nda suya çakılan ve yaralanan üniversiteli Mehmet Ali İpek’in yardımına Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı Adnan Polat yetişti.

 

Mehmet Ali İpek,  15 Mayıs’ta İstanbul Üniversitesi’nden bir grup öğrenci arkadaşıyla Bodrum’a tatile geldi. İpek ve arkadaşları, dün sabah saatlerinde günübirlik tekne turuna çıktı. Tekne, akşam üzeri Bodrum’a 4 mil uzaklıktaki Karaada’ya demirledi. Burada karaya çıkan İpek, yasak olmasına rağmen yaklaşık 20 metre yükseklikten Meteor Çukuru’na peşpeşe üç kez atlayış yaptı. İlk iki atlayışı başarılı olan İpek, üçüncü atlayışında havada dengesini kaybedince yüzü koyun suya düştü. Çarpmanın şiddetiyle bayılan ve ağız ve burnundan kan gelen İpek’i arkadaşları hemen suya atlayarak denizden çıkardı.

 

 

 

ŞANSI İŞADAMI POLAT OLDU

Bu sırada ‘Infinity’ adlı lüks yatı ile Karaada’da bulunan ve olaya tanık olan Galatasaray Spor Kulübü eski Başkanı, işadamı Adnan Polat, kaptanı Hasan Kaskar’a talimat verip İpek’in botla alınıp Bodrum Limanı’na götürülmesini sağladı. Zodyak botta ilk müdahalesi yapılan İpek, limanda hazır bekletilen 112 Acil Servis ambulansına nakledilerek Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan İpek’in durumunun iyiye gittiği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan Sahil Güvenlik, İpek’in üç arkadaşının ifadesine başvuruldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.