Anasayfa > Yerel Haber > Afyonkarahisar’da Oy Verme İşlemi Başladı

01.11.2015 Paz, 8:49

Afyonkarahisar’da Oy Verme İşlemi Başladı

Reklam

Tüm yurtta olduğu gibi 1 Kasım seçimleri Afyonkarahisar’da sabah erken saatlerde seçmenlerin oylarını kullanması ile başladı.

Kentte oy verme işlemi sabah saat 08.00’da başladı. Seçmenler, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen okullarda ve sandıklarda oy verme işlemine başladı. Alınan bilgilerde kent merkezinde oy verme işleminin sorunsuz bir şekilde başladığı aktarıldı. Oy verme işlemi öncesinde sandık görevlileri sabah çok erken saatlerde görevli olduğu okullara gelirken, görevliler önce pusula ve zarfların sayma işlemi ile birlikte mühürleme işlemini gerçekleştirdiler. Ardından oy verme işlemine geçildi. Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi oylar yine şeffaf sandıklarda kullanıldı. Oy vermek için sandık başına gelen seçmenler oy kullanacakları paravana girmeden önce cep telefonlarını ve yanlarındaki görüntülü aygıtları sandık görevlilerine teslim ettiler. Seçim güvenliği dolayısı ile yapılan bu işlemde seçmenlerin görevlilere zorluk çıkarmadıkları gözlendi.

Öte yandan, geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde kent genelinde 493 bin 765 seçmen bulunduğu ve 1776 sandıkta oy verme işlemi gerçekleştirilmişti. 1 Kasım da ise seçmen ve sandık sayısının yaklaşık aynı olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.