Anasayfa > Gündem, Siyaset, Türkiye > AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Ensarioğlu Oyunu Kullandı

01.11.2015 Paz, 12:00

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Ensarioğlu Oyunu Kullandı

Reklam

AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, oyunu eşi ve iki kızıyla birlikte kullandı.

Ensarioğlu, eşi Nermin çocukları Dilan ve Delal ile birlikte oy kullanacağı Öğretmen Mehmet Sabri Güzel İlkokulu’na geldi. 1125 numaralı sandıkta oyunu kullanan Ensarioğlu, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Seçimlerin ilk defa tekrarlandığını belirten Ensarioğlu, sakin ve huzurlu bir seçim dönemi geçirdiklerini kaydetti. Ensarioğlu, “Partiler enerjilerini tüketmişlerdi. Vatandaşlarda son günlerdeki olaylardan dolayı heyecan yoktu. Partilerde bir karnaval havası içinde yürütmeyi doğru bulmadılar. Her yeri gezdik dolaştık, söyleyeceğimizi söyledik. Şimdi söz sırası milletin” dedi.

“KATILIM GAYET YÜKSEK”

Katılımın yüksek olduğunu belirten Ensarioğlu, “Özellikle şehir merkezlerinde katılım çok yüksek. İlçe merkezlerinde de katılımın yüksek olduğu söyleniyor. Köylerde de katılım normal. Milletin iradesine sahip çıkması tercihini ortaya koyması demokrasimiz açısından çok sevindirici güzel bir şey. Çıkacak sonuçlar ne olursa olsun artık bütün siyasi partilerin çıkacak bu sonuçtan çok iyi bir mesaj alıp gereğini yapması gerekir. Tek başına iktidar bekliyoruz. Ancak her ne olursa olsun bundan sonra gereğini yapmak bize düşer. İnşallah hayırlı olacak 7 Haziran deneyimleri partiler açısından da önemli bir süreçti. Oradaki tavırlar, bugüne kadar koalisyon kültürünü kaybetmiş olmamız bir araya gelememe gibi bir sorunumuzun olduğunu gördük. Ama bir buçuk aylık süre içerisinde partilerin o diyaloğu bundan sonraki süreçte en azından bu seçimden sonra katkı sunacaktır faydalı olacaktır kanaatindeyiz. Seçimler hayırlı olsun” diye konuştu.

“BAZI KIRSAL BÖLGELERDE SORUNLAR VAR”

Şehir merkezinde sorun olmadığını anlatan Ensarioğlu, “Bütün sandıkları arkadaşlarımız dolaşıyor. Şehir merkezlerinde sorun yok. Kırsalda 4-5 ilçemizin kırsalında sorun var. Çeşitli baskılar ve yönlendirmeler olduğu tek kişinin oy kullandığı yönünde ciddi duyumlarımız var. Kırsalda sorun var ama şehir merkezlerinde şu ana kadar bir sorun yaşanmadı ufak tefek sorunlar dışında. Şu anda sağlıklı yürüyor” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.