Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > AK Parti Elazığ’da Tarihinin En Fazla Oyunu Aldı

03.11.2015 Sal, 16:48

AK Parti Elazığ’da Tarihinin En Fazla Oyunu Aldı

Reklam

1 Kasım seçimlerinde Elazığ’da tarihinin en fazla oyunu alarak, 4 milletvekilinin tamamını kazanan AK Parti milletvekilleri, tebrikleri kabul etti.

1 Kasım seçimlerinde AK Parti Elazığ’da yaklaşık 224 bin oy alarak, kendi rekorunu egale etti. 2011 yılında 212 bin oy alan AK Parti Elazığ teşkilatı bu seçimde aldığı 224 bin oyla tüm milletvekili adaylarını meclise göndermeyi başardı. Milletvekili seçilen Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile birlikte bugün tebrikleri kabul etti.

AK Parti Elazığ Teşkilatı, partililer ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda teşekkür konuşması yapan İl Başkanı Ramazan Gügöze, “1 Kasım akşamı bize Elazığ’da ve Türkiye’de bir zafer yaşattığınız için hepinize şükranlarımızı arz ediyoruz. Seçim sürecinde bize katkı sunan AK parti teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, mahalle ve belde teşkilatlarımıza, sandık müşahitlerimize, basın merkezimize, üniversite komisyonumuza, emniyet güçlerimize, mahalle muhtarlarımıza, davamızın isimsiz kahramanlarına ve gönüldaşlarımıza, bize inanan ve güvenen tüm hemşerilerimize saygıyla hürmetle anıyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Elazığ’ın ve milletin hizmetkarı olmaya devam edeceklerini belirten milletvekili Ejder Açıkkapı, “Bizlere öyle bir destek ve güç verdiniz ki, bizlere oyun kuranlar bu oyunlarının altında ezildiler. Sizler bizlere öyle bir güç verdiniz ki, bizler inşallah bundan sonraki dönemde Elazığ’ımızı arkadaşlarımızla birlikte çok daha ileri noktalara taşıyacağız. Çünkü Elazığ bunu hak ediyor. Siz bunu hak ediyorsunuz” diye konuştu.

Türkiye’nin yeni bir sürece girdiğini ifade eden milletvekili Ömer Serdar ise, “Önümüzdeki yeni dönem artık Türkiye’nin ağırlıklarından kurtulup yeniden bir imar ve ihya sürecidir. Burada artık yeni Türkiye konuşulacaktır. Türkiye yeni kavramlarla tanınacaktır. Türkiye üst gelir segmentinde olan ülkeler seviyesine taşınmaya çalışılacaktır. Bu seçimle birlikte siz buna vize verdiniz. Yani 2023 programına, 2071 programına vize verdiniz. Bundan sonra bize düşen şey hakikaten önemli” dedi.

Elazığ’ın göğüslerini kabarttığını anlatan Milletvekili Metin Bulut, şunları kaydetti:

“Elazığ tarihinde görmemiş olan bir coşkuyu, bir zaferi bize yaşattı. 224 Bin oy aldık. Bu ilde yaşayan 10 kişiden 7 kişin oyunu aldık. Ama bu aynı zamanda omuzlarımıza çok büyük yük, çok büyük sorumluluk yükledi. Bunun hakkını ancak Elazığ’a, Elazığlıya hizmet ederek ödeyebiliriz. İnşallah bu hizmeti de yapacağız. 7 Haziran’dan hemen sonra bu ülkede oynanan oyunların hepsini çok iyi biliyorsunuz. Şer odaklarının hepsi birleşti, adeta bütün şer güçler bir araya geldi ayağı sendelenmiş olan AK Parti’yi nakavt etmeye çalıştılar. Ama millet buna müsaade etmedi.”

Programa ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise şu ifadelerde bulundu:

“Mutluluğumuzu ifade edecek kelimeleri bulmak çok zor. Bu zaferi bize bahşeden yüce rabbim, İnanıyorum ki sabah namazında 100 yaşını aşmış olmasına rağmen avuçlarını açıp gözyaşı döküp dua edenleri mahcup etmedi. Bu zafer belki 100 yılın en önemli zaferidir: Bu seçim önümüzdeki 100 yılın bir başlangıcı ve bir startıdır. Rabim bu yolda yürürken gücümüze güç katsın, gayretimizi arttırsın, cesaretimizi arttırsın. Milletvekillerimize güç versin.”

Daha sonra milletvekilleri tebrikleri kabul etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.