Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu:

05.11.2015 Per, 16:02

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu:

Reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, “Teröre sırtını dayayanların sonu hep hayal kırıklığıdır. Bu ülkeden sonuna kadar teröristleri kazıyacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile AK Parti milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın ve Atay Uslu Korkuteli halkıyla kucaklaştı. Ziyarette AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Tülay Yıldız, Gençlik kolları Başkanı Mehmet Karakaş da hazır bulundu.

Seçimlerde projeleriyle vizyonuyla milletin karşısına çıkan AK Parti’nin tek başına iktidar olduğunu aktaran Çavuşoğlu, blok siyaseti yapanların, sırtını dağa, teröristlere dayayanların ve milliyetçi geçinip, milletin duygularını sömürmeye çalışan partilerin kaybettiğini belirtti. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren Çavuşoğlu, “’Mr. No.’ millet bu sıfatı vermekte haklı değil mi? Kendilerine ’Beraber hükümet kuralım’ dedik ’Hayır’ dedi. ’Dışarıdan destek ver, biz hükümet kuralım’ dedik, ’Hayır’ dedi. ’Seçime gideceğiz, seçim hükümeti kuralım’ dedik, ’Hayır’ dedi. Sen her şeye ’Hayır’ dersen, 1 Kasım’da da millet sana ’Hayır’ der” diye konuştu.

“TUĞRUL TÜRKEŞ ZOR GÜNLERDE ÜLKESİNE SAHİP ÇIKTI”

MHP’nin merhum Alparslan Türkeş’in çizgisinden uzaklaştığını kaydeden Çavuşoğlu, “Bunu gören Tuğrul Türkeş zor günlerde ülkesine sahip çıktı. Teşekkür ediyoruz” dedi.

7 Haziran’ın ardından milletin gerçekleri gördüğünü dile getiren Çavuşoğlu, “4 ay içinde bu millet gördü. Alternatifleri de gördü, sırtını teröre, dağa dayayanları da gördü. Teröre sırtını dayayanların sonu hep hayal kırıklığıdır. Bu ülkeden sonuna kadar teröristleri kazıyacağız. Zannettiler ki daha fazla şehit gelirse insanların milliyetçi duygularını kullanarak daha fazla oy alacaklar. Millet onların milliyetçiliğini görmedi mi? Zor zamanda gel devleti yönet dediklerinde sırtını dönüp gidenlere bu millet iktidarı gösterir mi? Seçimin galibi AK Parti’dir ama seçimin kazananı Türkiye’dir. Diğer partilere oy veren CHP ve MHP’lilere de söyleyin. Onlar da kazandı. Bize oy vermeyenler de kazandı. Bize oy vermeyen ancak sonuçtan memnun olanlar ’Türkiye’ye istikrar geldi, güven geldi’ diyorlar. Böyle insanlara da saygı duyulur” diye konuştu.

Antalya’da milletvekili sayısının yarısını aldıklarını belirten Çavuşoğlu, “Sizler Antalya’da milletvekili sayısının yarısını AK Parti’ye kazandırdınız. Tüm herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’de çiçekler açtı, umutlar yeşerdi, istikrar geldi Türkiye’ye. İnsanların yüzü gülmeye başladı. Sadece Türkiye’deki insanların değil, dünya mazlumlarının da yüzü gülmeye başladı. 60 yıldır böyle bir Türkiye’yi bekleyen yurt dışındaki vatandaşlarımız da sevinmeye başladı. Bu birlik beraberlik sayesinde bu tabloyu tekrar yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ”

AK Parti iktidarının 14 yılda önemli şeyler yaptığını, ekonomi, sanayi, eğitim, ihracat ve sağlıkta Türkiye’yi çok iyi noktalara getirdiğini anlatan Çavuşoğlu, bundan sonra daha çok çalışacaklarını, ülkeyi her konuda daha iyi noktalara getireceklerini bildirdi. Seçimden önce projelerle milletin huzuruna çıktıklarını ifade eden Çavuşoğlu, “Projelerimizi sizlere tek tek anlattık. Diğer partilerden herhangi birinin bir proje açıkladığını gördünüz mü? ’Emekliye şu kadar vereceğiz’ demek dışında Antalya için herhangi bir proje açıkladılar mı? Sen proje üretmezsen, millet sana iktidarı teslim eder mi, ülkeyi teslim eder mi? Biz milletin teveccühü karşısında şımarmayacağız, daha fazla çalışacağız. Daha fazla hizmet üreteceğiz. Türkiye’yi baştan sona inşa etmeye devam edeceğiz, hizmetlerimizden her yer nasibini almalı, alacak da” açıklamalarında bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu, Korkuteli’den Elmal’ya, Kaş ve Kalkan’a kadar duble yol yapılacağını da açıkladı. Korkuteli’nin bir fakülteye ihtiyacı olduğunu, ilçeye bir fakülte, bir de ihtisas organize sanayi yapılacağını belirten Çavuşoğlu, “Antalya’yı sağlık turizminin merkezi yapmak istiyoruz. Bunun için ihtisas hastanelerine de ihtiyaç var. Korkuteli’ndeki eski hastaneyi yeniden yaparak göğüs hastalıkları hastanesine çevirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti Antalya milletvekilleri Elmalı’ya hareket etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.