Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > AK Parti İl Başkanı Can Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

02.11.2015 Pts, 13:25

AK Parti İl Başkanı Can Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

Reklam

AK Parti Çanakkale İl Başkanı, Av. Erdener Can, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarını değerlendirdi.

Başkan Can, değerlendirmesinde “AK Partiyi Çanakkale’de yeniden birinci parti yapan seçmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabi yanı sıra Türkiye genelinde de halkımızın AK Partiye gösterdiği teveccühten ve yeniden tek başına iktidar yaptırmalarından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’ın 7 Haziran seçimleri ve 1 Kasım seçimleri sürecinde gösterdiği performans bu sonucun alınmasında birinci derecede rol oynamıştır. Hemen ardından adaylarımızın ve teşkilatlarımızın seçim sürecindeki emekleri ve çabaları bu sonucun alınmasında büyük role sahiptir. Tüm teşkilat mensuplarımızı; ilçe başkan ve yönetimlerini, belediye başkanlarımızı, kadın ve gençlik kollarımızı, il genel ve belediye meclis üyelerimizi, Seçim sandıklarının başındaki sandık kurulu üyelerimizden, müşahitlerimize, bina ve kat sorumlularımızdan, sahada çalışıp alınan sonuca katkıda bulunan tüm üye ve görevlilerimizi, yürekten kutluyorum. Çanakkale ve Türkiye’de seçimlerde hem partilerimizin hem de halkımızın gösterdiği olgunluk, demokrasimizin ne kadar sağlam adımlarla ilerlediğini de bir göstergesi olmuştur. Sonuç olarak, Çanakkale ve ülkemizde demokrasiye inanç, huzur ve güven ortamına duyulan ihtiyaç, ekonomik kalkınma hedeflerinin tutturulması ve reformların sürmesine yönelik istek sonuç vermiştir. Ben, Çanakkale’de büyük bir olgunlukla ve yüksek katılımla sandıklara gidip oylarını kullanan halkımıza öncelikle demokrasiye verdikleri katkı sebebiyle ve partimize gösterdikleri teveccüh sebebiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Çanakkale’de 2 vekil çıkardık, ancak vekillerimiz Ak Parti kimliğine haiz olsalar da Çanakkale vekilidirler. Çanakkale’ye hizmet 1.önceliğimizdir, bugün dünden daha mütevazi olarak elimizden gelen tüm gayretle nerede ve hangi konumda olursa olalım Çanakkale’mize hizmet edeceğimize söz veriyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.