Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > AK Parti Manisa Teşkilatından Seçim Değerlendirmesi

02.11.2015 Pts, 16:00

AK Parti Manisa Teşkilatından Seçim Değerlendirmesi

Reklam

26. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den Manisa’da son dakika milletvekili seçilen İsmail Bilen, “Rabbime hamdettim. Ayrıldığımızda Manisa 4 görünüyordu. Ama ben gittim şükür namazı kıldım” dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanlığı, 26. Dönem Milletvekilliği seçimlerini değerlendirmek üzere toplantı düzenledi. 2023 Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Partili Yunus Emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Recai Berber, Uğur Aydemir ve yurt dışı oylarının eklenmesiyle birlikte resmi olmayan sonuçlara göre milletvekilliği kesinleşen İsmail Bilen, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, “5. vekilimiz hayırlı olsun. Allah bize 5. vekili nasip etti. Bereket oldu 4’ten 5’e çıktık. Allah’ın izniyle Manisa Türkiye’de yine gündeme düştü. Son dakika haberlerinde Manisa 1 vekil artırdı diye bütün ulusal basın bu gün 5. vekilimiz İsmail Bilen’i konuşuyor” dedi.

“RABBİME HAMDETTİM”

Seçim sonuçlarını partiden takip ettiğini ve gece geç saatlerde eve döndüğünü anlatan İsmail Bilen, şöyle konuştu: “Ayrıldığımızda Manisa 4 görünüyordu. Ama ben gittim şükür namazı kıldım. Bu aziz, necip millet kendisine hazırlanan tuzağı görmüş ve AK Parti’yi Sayın Ahmet Davutoğlu hocamızı ve Sayın Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmamıştı. Bu bizim sadece gayretimizin sonucu değildir. Ümmetin, soydaşın ve milletin duası var arkamızda. Bu sonuç o duayla, o gayretle geldi. Sorumluluğumuz, mesuliyetimiz arttı.” Makam yükseldikçe tevazunun artacağını anlatan Bilen, “Ben akşam, ’Şuraya da gitseydik, biraz daha gayret etseydik’ demedim. Biz sebeplere tevessül ettik, Rabbim de sonucu takdir etti. Hamdolsun bugün 5. milletvekilini aldık. Bu millet kendisine hazırlanan tuzağın farkındaydı ve bu oyunu bozdu. Yurt dışından çok güzel haberler geliyor. Mazlum milletten, ümmetten çok güzel dualar geliyor. Allah muvaffak kılsın” dedi.

Bir partilinin ’Biz bazıları gibi Bugün Tv’nin önünde dua edip, cevşen okumadık’ ifadesi üzerine konuşan Bilen, “Allah razı olsun. Keşke Bugün Tv’nin önünde cevşen okunsaydı. Bir de bankanın, haram kılınan işlemleri yapan bir yerin önünde de cevşen okundu. Bu bizi üzdü. Millet de onların ruhuna okudu” diye konuştu.

BAYBATUR’DAN BİLEN’E ASKERLİK GÖNDERMESİ

22. ve 23. dönem milletvekilliği yapan Bilen’e askerlik üzerinden gönderme yapan AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Bizim 7 Haziran acemi birliği oldu askerlikte. Fakat İsmail abiye de seferberlik çıktı. Tekrar geri çağırıyorlar askere” dedi. Baybatur’un göndermesi salondakileri güldürdü.

“YURT DIŞI OYLARIN YÜZDE 56’SI AK PARTİ’YE”

Seçim sonuçlarını ve Bilen’in son dakika vekilliğini değerlendiren AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, şunları söyledi:

“7 Haziran’da biraz rehavet vardı. Ama orada daha büyük rehavet varmış. İnanın oy vermeye gitmeyenlerin çoğu AK Partili. HDP Genel Başkanı bizzat Kanada’da 3 gün kalmış. Genel Başkan düzeyinde. Ben şaşırdım. Otobüs kaldırmışlar. Tabi ki bize iki kat fark atmışlar. Tabi oralarda çok da sayılar var. Bu seçimlerde, 7 Haziran’da ihmal edilen hususa genel merkezimiz ağırlık verdi.”

7 Haziran seçimlerine nazaran yurt dışında katılımın arttığını anlatan Berber, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüzde 35 daha fazla. Bunun yüzde 56’sı AK Parti. Bana göre bu yüzde 65-70’e çıkabilirdi. Biraz spontane bir gelişme oldu. Onun üzerinde daha da çalışılacak. Manisa’dan 24 bin 600 yurt dışı oylardan aldık. Bunun da 13 bin 800’ü AK Parti’ye geldi. MHP’ye sadece bin 600 geldi. Çünkü yüzde 7 civarı yurt dışı oyları. Bizim yüzde 56. Sonuçları aldığımızda arkadaşlar ne kadar eksiğimiz var Manisa’da? Bunu yurt dışındaki kardeşlerimiz tamamlayacak ben buna inanıyorum’ dedim. Sadece Manisa’da değil Diyarbakır ve Adıyaman’da da yurt dışı oylarının dağılımıyla 3-4 milletvekili daha gelecek.”

Konuşmaların ardından vekiller hep birlikte zafer pozu verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.