Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > AK Parti, Teşekkür Ziyaretlerine Başladı

05.11.2015 Per, 14:50

AK Parti, Teşekkür Ziyaretlerine Başladı

Reklam

AK Parti heyeti, 1 Kasım genel seçimlerinden zaferle çıkmanın sevincini vatandaşlarla birlikte yaşıyor. Malatya’dan 5 milletvekili çıkaran AK Parti, Malatya’da teşekkür ziyaretlerine başladı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuluncak ilçesini ziyaret ederek, vatandaşlara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. AK Parti heyeti daha sonra Kuluncak İlçe Kaymakamı Tolga Özdemir’i de ziyaret etti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyarette yaptığı konuşmada, 1 Kasım’dan sonra insanların rahatladığını ve kendilerini güvende hissettiklerini ifade etti. Çakır, milletin verdiği her bir oyun çok kıymetli olduğunu kaydederek, 1 Kasım’dan sonra ekonomideki canlanmanın verilen oyların kıymetini bir kez daha gösterdiğini dile getirdi. Çevredeki ülkelerin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade eden Çakır, “Hepimizin ülkenin geleceği için endişe içinde olması lazım. Şuanda aslında hiçbir şey bitmemiştir. Ülkemizde süreç devam ediyor. Suriye’deki kriz, Mısır’daki çalkantı, Libya’da, Lübnan’da, Ukrayna’da, Rusya’da ekonomik kriz devam ediyor. Tunus’tan Yemen’e kadar birçok İslam coğrafyasında haritaların ve iktidarların değiştiği, ülkelerin kaos içerisinde olduğu bir süreçteyiz. Çevremiz ateş çemberi içerisinde, bu ateşin ülkemize sıçramaması için her zaman birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacımız var” dedi.

“BUGÜN TÜRKİYE’NİN BAYRAMIDIR”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bugün kardeşlik, barış, sevgi, hoşgörü için, tüm Türkiye’nin yüzde 50’sinin Malatya’nın yaklaşık yüzde 70’inin oy verdiği AK Parti’nin bayramıdır. Türkiye’nin bayramıdır. Milletimizin bayramıdır. Bu sadece parti olarak bizim değil, 78 milyonun bayramıdır” şeklinde konuştu. Çalık, AK Parti’nin hizmet partisi olduğunu ifade ederek, “Biz, ’halka hizmetti Hakk’a hizmet’ biliriz. Sizlere yapmış olduğumuz hizmeti de, Allah rızası için en iyi şekilde yapmak için mücadele ederiz. Çünkü bir hizmet partisiyiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE YENİDEN SIÇRAYACAK”

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “Bundan sonra bizlere düşen sizlere hizmet yapmak, hizmeti en iyi şekilde yapmak ve sizi Ankara’da en iyi şekilde temsil etmektir” dedi. Tüfenkci, 2023 hedefleriyle birlikte Türkiye’nin dünyadaki saygın yerini alacağını kaydederek, “Allah’ın izniyle yakalayacağımız istikrarla, huzurla, güvenle yeniden Türkiye’yi sıçratacağız. Türkiye, yeniden ekonomik anlamda kalkınacak. Milletimizin işini, aşını büyüteceğiz. Sizden aldığımız güçle Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz. Bizler, sizlerle olan gönül köprümüzü yıkmadığımız sürece inşallah 2023 hedeflerini de yakalayacağız. 2023 hedefleriyle beraberde dünyada saygın yerimizi almış olacağız” ifadelerini kullandı.

“KAZANAN KARDEŞLİĞİMİZ OLDU”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, Kuluncak’ın 1 Kasım genel seçimlerinde üzerine düşeni yaptığını belirtti. 1 Kasım seçimlerinde Kuluncak’ın aynı şeyi bir kez daha tekrarladığını dile getiren Şahin, “Kazanan Kuluncak oldu. Kazanan Hekimhan, Malatya, Türkiye oldu. Kazanan kardeşliğimiz oldu. Biz, herkesin milletvekiliyiz. Allah diğerlerine sabır versin. Omuzu kalabalık darbeciler vardı. ’Eğer AK Parti kurulursa, bunları asla bir daha indiremeyiz’ demişlerdi. Onların bile gücünün yetmeyeceğini o gün söylemişlerdi. Bugün gerçekten korktukları başlarına geldi. Artık darbeler ülkesi olmadık, hizmetler ülkesi olmaya başladık. Yatırımlar ülkesi olmaya başladık. Gönülleri inşa eden bir ülkenin mensupları olmaya başladık. İşte onların korktukları buydu, buda Allah’a hamdolsun yerine getirildi” şeklinde konuştu.

“VERMİŞ OLDUĞUMUZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ”

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Kuluncak halkına 1 Kasım’da AK Parti’ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Kahtalı, Kuluncak’ın her zaman olduğu gibi, 1 Kasım’da da AK Parti’ye en büyük desteği verdiğini belirterek, Kuluncaklılara teşekkür etti. Kuluncaklıların vermiş olduğu desteğe layık olmaya çalışacaklarını dile getiren Kahtalı, “Beyannamemizde vermiş olduğumuz vaatlerimizim arkasına duracağız. Biz, başkaları gibi, diğer siyasi partiler gibi yapamayacağımız şeyler için söz vermedik. Vermiş olduğumuz sözleri tutacağız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.