Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > AK Parti’li Başkandan İlginç Seçim Değerlendirmesi

05.11.2015 Per, 15:24

AK Parti’li Başkandan İlginç Seçim Değerlendirmesi

Reklam

Hatay’ın İskenderun ilçesinin AK Parti’li Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 1 Kasım seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bu milyonların sivil ve Anadolu’nun ikinci devrimi. Bir Mustafa Kemal ile ihtilal yaptık ikincisi de bu” dedi.

1 Kasım seçimlerinde Türkiye’de milletin kazandığını söyleyen Başkan Dingil, “Seçmen istikrara oy verdi. Ekonomiyi rahatlatacak ortamın hazırlanması bu seçimlerle ortaya çıktı. AK Parti seçimlerin yapılması için de büyük bir mücadele verdi. Bu seçimin olmaması için mücadele edenler de vardı. Bütün bu dış etkenlerin istediği butik bir Türkiye’ydi. Suriye’nin başına gelenleri yapmak istiyorlardı. Yüce milletimiz bu oyunlara gelmeyerek ülkemize istikrarı getirdi” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Büyük siyasetin büyük sihirbazı, siyaset mühendisliğinin de üzerinde” diyen Başkan Dingil, “Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaşın koalisyon istemediğini ufku gören geniş görüşleriyle burada etken oldu. Bu bence milyonların sivil bir devrimi. Yani Anadolu’nun ikinci ihtilali. Bir Mustafa Kemal ile ihtilal yaptık ikincisi de bu kimse kusura bakmasın” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.