Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > AK Partili Mustafa Ilıcalı’dan Yeğeni Acun Ilıcalı’ya Teşekkür

02.11.2015 Pts, 15:48

AK Partili Mustafa Ilıcalı’dan Yeğeni Acun Ilıcalı’ya Teşekkür

Reklam

AK Parti’den resmi olmayan sonuçlara göre, Erzurum Milletvekili seçilen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, yeğeni sunucu ve yapımcı Acun Ilıcalı’nın kendisini sürekli arayarak seçimle ilgili bilgi aldığını söyledi. Mustafa Ilıcalı, Erzurum’a gelerek kendisine destekte bulunan Acun Ilıcalı’ya teşekkür etti.

1 Kasım Genel Seçimleri sonucunda, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti yüzde 68,1’lik oy aldığı Erzurum’dan 5 milletvekili çıkardı. Çıkan sonuçlarda, ünlü sunucu ve yapımcı olan Acun Ilıcalı’nın amcası Erzurum AK Parti ikinci sıra Milletvekili Adayı olan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da Meclise girdi. 29 Ekim’de “Yetenek Sizsiniz Türkiye” programını Erzurum’da yapan Acun Ilıcalı, amcasına da destek vermişti. Sonuçların netleşmeye başlamasından sonra amca Mustafa Ilıcalı, yeğeni Acun Ilıcalı’ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti..

Acun Ilıcalı’nın Erzurum ile yakından ilgilendiğini belirten Mustafa Ilıcalı, “Acun Erzurum’a gelerek “Yetenek Sizsiniz Türkiye” programını yaptı. Ayrıca kendisiyle burada bir televizyon programına da çıktık. Acun programda yaptığı konuşmada Erzurum’un turizm açısından tanıtılması için televizyondan destek vereceğini söyledi. Erzurum’a yakından ilgileneceğini söyledi. Erzurum için ’Doğu’nun Paris’i idi ve öyle olmalıydı’ demesi çok ilgi çekti. O da buraya bizim yanımıza gelerek yakından ilgilendi. Kendisine çok güzel bir ilgi gösterildi ve bundan epey duygulandı. Çünkü annesi ve babasını burada bir trafik kazasında kaybetmişti. Sonuçta Erzurum’da benim milletvekilliğim vesilesiyle daha fazla ilgileneceğini düşünüyorum. Belki kendi alanında bir takım ilgi çekici projeleri olabilir. Buradan son derece memnun ayrıldı” dedi.

Seçim sonuçlarının Acun Ilıcalı’yı mutlu ettiğini bildiren Mustafa Ilıcalı, “Acun beni çok öncesinden aradı. Ben sürekli Erzurum’dan AK Parti’nin beş milletvekilini kazanabileceğini belirtmiştim. Acun da beni sürekli arayarak “Amca kesin beş olur mu, gerçekten olur mu?” diye devamlı soruyordu. En son gece 2’de halı saha maçı yapmış. “Amca kesin sonuçlar belli oldu mu, kaç ile kaçırdınız, ne kadar daha gerekiyordu?” diye ayrıntısına kadar soruyordu. Sonuçların ardından çok mutlu oldu ve sevindi. Ben kendisine her şey için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mustafa Ilıcalı, “Ülkemiz için çok önemli bir başarı elde ettik. Bizlere böylesine büyük bir desteği veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Onların sayesinde artık istikrar ve güven sağlanmış olacak. Seçimin hemen ardından dolar ve döviz düştü, borsa yükseldi. Bundan sonra da artık tüm yatırımcı ve esnaf huzurlu bir güne başlamış oldu. YSK kesin sonuçları ilan ettikten sonra 13 yıldır önemli işler yapan AK Parti daha güzel şeyler yapmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.