Anasayfa > Gündem, Siyaset, Türkiye > AK Partili Şahin, Oyunu Kullandı

01.11.2015 Paz, 11:48

AK Partili Şahin, Oyunu Kullandı

Reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, “Ülke olarak yeni bir demokrasi sınavından daha geçiyoruz ve tüm dünyanın gözü şuan Türkiye’nin üzerinde” dedi.

Şahin, kardeşi İbrahim Şahin ile Safranbolu ilçesindeki Vilayetler Birliği Ortaokulundaki 1067 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Şahin, 1067 numaralı sandıkta görevlilerle tokalaştıktan sonra oyunu kullandı. Oy kullanma görevinin ardından gazetecilere açıklama yapan Şahin, bugün ülke olarak yeni bir demokrasi sınavından daha geçtiklerini söyleyerek, “Tüm dünyanın gözü şuan Türkiye’nin üzerinde. İnanıyorum ki, halkımız vatandaşlarımız bu demokrasi sınavında da demokrasiye olan bağlığının ne nispette yüksek olduğunu bir kez daha gösterecektir. Bir takım beklentiler var. Bu seçimlere gölge düşürmek isteyen odaklar oldu ve hatta terör eylemenin amacının bu olduğunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıkladı. Bu seçimin her türlü şaibeden uzak, şeffaf bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz. Beklentimiz budur. Başka bir şekilde gölge düşürecek hiçbir eylem beklemiyoruz. Akşam sandıklar açıldığında milletin iradesi ortaya çıkacaktır. O irade nasıl tecelli etmişse herkes o iradeye saygı gösterecek ve Türkiye önüne o şekilde bakacaktır” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve AK Parti İl Başkanı Timuçin Saylar’ın da eşlik ettiği Şahin, daha sonra oy kullanılan diğer sandıkları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.