Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Yönetimler > AK Partili Şimşek Basınla Buluştu

04.11.2015 Çar, 14:00

AK Partili Şimşek Basınla Buluştu

Reklam

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, ‘oy veren-vermeyen’ diye ayrım yapmadan çalışacaklarını söyledi.

AK Parti Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, kentte görev yapan yerel ve yaygın basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda konuşan Mehmet Emin Şimşek; kazasız, belasız bir seçim yaşandığını söyledi. Seçimden çok güzel bir sonuç çıktığını ifade eden Mehmet Emin Şimşek, “Türkiye genelinde yüzde 50 oy ile iktidara geldik. Her iki vatandaşın birisinin tercihini aldık. Bu bizim için çok değerli ve kıymetli. Ama bir o kadar da bizim sorumluluğumuz çoğaldı, yükümüz ağırlaştı. Bu yükü hep beraber kaldırmamız lazım. Bunun bilincindeyiz, tembellik yapmayacağız ve çok çalışacağız. Bizim için önemli olan Muş ve Muş’un sorunlarını ancak sizler ile paylaşarak doğru yolu bulabiliriz” dedi.

“1 Kasım seçimlerinde gerçekten ister bizim Muş’ta, ister Doğu ve Güneydoğu bölgesinde hatta Kürt coğrafyasında çok önemli bir mesaj verildi” diyen Mehmet Emin Şimşek şöyle konuştu:

“7 Haziran’da az da olsa bir doku zedelenmesi gibi bir şey oluşmuştu. Kürt bölgesi ile batı arasında ama bu seçimde, bu coğrafyadaki insanlarımız bence şunu gösterdi. Biz tekrar Türkiye’de 78 milyon ile birlikte yaşamaktan başka bir şansımız olmadığını, bu bölgedeki insanlarımız mesajı verdiler. O birlikteliğe sahip çıktılar. Vatandaşın tercihi başımızın tacıdır. Muş’taki insanlarımızın da bizler için verdiği mesaj bizim açımızdan önemlidir. Biz ekip olarak hiçbir şekilde tembellik yapmayacağız. Her gün, her saat, her dakika Muş’umuzun güzelleşmesi için, Muş’umuzun özgürleşmesi için, Muş’umuzun daha iyi yarınlar görebilmesi için çok çalışacağız, programlı çalışacağız. Muş’un projeleri nelerdir, onları inşallah zaman içerisinde sizler ile paylaşacağız. Çok ciddi projelerimiz olacaktır.”

‘Oy veren-vermeyen’ diye ayrım yapmayacaklarını ifade eden Şimşek, “Biz bugünden sonra 413 bin insanın milletvekiliyiz. Bize oy veren vermeyen her kimse hiç fark etmeyecektir. Hepsi ile aynı mesafede olacağız, hepsinin sorunları ile ilgileneceğiz. Hepsi bizim başımızın tacıdır. Hepsi bizim kardeşimizdir. Ayrım gayrım yapmadan ve AK Parti’nin de misyonu budur. Bu konuda son derecede üretken olacağız. Sorunlar ile ilgileneceğiz. Yükümüz ağır ama çalışkanız, bu konuda iyi bir ekip ruhuyla, iyi bir birliktelik ile paylaşma ortamı içerisinde bunu son derece daha ileri nasıl taşıyabiliriz bu konuda da üşenmeyeceğiz, tembellik yapmayacağız” dedi.

Seçim beyannamesinin senet olduğunu dile getiren Şimşek, “Seçim vaatlerimiz yapıldığı zaman Başbakanımız dedi ki; ‘bu bir senettir, altına imza atıyoruz’ dedi. Evet, bizde altına imza attık. Kesinlikle bizim seçim vaatlerimiz doğrudur. Hepsi bizim senedimizdir. Biz de onu sahiplendik, bu konuda bilgi verdik. Hiçbir tereddüt yok, hemen yasalaşacak. Onları teker teker uygulamaya sokacağız. Zaten göreceksiniz, askeri ücrette diğer vaatlerimizin tümü de hayata geçecektir” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.