Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > Aksak; “Erzurum Artık Marka”

01.08.2012 Çar, 15:55

Aksak; “Erzurum Artık Marka”

Reklam

AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, “Erzurum sadece bölgesinin değil, artık Türkiye’nin lokomotif ili olmuştur.” dedi.

 

 
Aziziye Belediyesi’nin Dağdagül Köyü’nde düzenlediği Ramazan etkinliği ve istişare toplantısında konuşan Aksak, hükümetin çalışmalarını anlattı, Erzurumluluğun marka bir değer olduğunu vurguladı.
Erzurum’un Türkiye’nin önemli illerinden birisi olduğunu ifade eden Aksak, “Bazı iller vardır ki sadece kendisine bir ildir. Bazı iller vardır ki bölgenin lokomotif ilidir. Erzurum geçtiğimiz yıllara kadar bölgenin lokomotif iliydi, fakat bunu aştı ve artık Türkiye’nin lokomotif ili oldu. Yapılan tesis ve yatırımlarla dünya çapında ismini duyurdu. Başbakanımız Dadaş’ı dünyaya tanıttı. Şimdi Erzurum dünya çapında bir marka ve bizim bunun kıymetini bilmemiz lazım. Markalarımıza değer vermemiz lazım. Erzurumluluk bir markadir. Atalarımız dedelerimiz bize öyle bir miras bırakmışlar ki, Erzurumlu başka bir ile gittiği zaman herkesten birkaç adım önde başlar. Çünkü Erzurumlu güvenilirdir, dürüsttür, sözünün eridir. Bu da bir markadır ve bu markayı muhafaza etmemiz lazım.” dedi.

 

 
BAŞBAKANIMIZ ERZURUM’U ÇOK SEVİYOR
Konuşmasında iktidarın çalışmalarını anlatan Aksak, “AK Parti iktidara gelinceye kadar yani 2002 öncesinde Erzurum’un 1041 köyünden 300’ünde içme suyu vardı. Şimdi tamamında içme suyu var ve altyapı çalışmaları başladı. Birçok köyümüzün altyapısı bitti. İnşallah gelecekte köylerimiz daha güzel göreceğiz.” diye konuştu.
Erzurum’un özel ve önemli bir şehir olduğunu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da Erzurum’u çok önemsediğini ve sevdiğini vurgulayan Milletvekili Muhyettin Aksak, “Başbakanımız bunu ifade etmekle de kalmıyor, yaptığı icraatlar ortada. 2011 Kış oyunlarından dolayı yapılan yatırımlar, ikinci üniversite bunun somut göstergesidir. Başbakanımız Erzurum’u ve Erzurumluyu seviyor, Erzurum da başbakanımızı seviyor. Çünkü her dönem yüzde 70’ler civarında oy veriyor.” ifadelerini kullandı.

 

 
MİLLETİMİZ HİZMETE OY VERİYOR
“AK Parti hizmet noktasında alternatifsiz bir partidir.” diyen Aksak, şunları söyledi: “Milletimiz partimize hizmet ettiği için oy veriyor. Diğerlerine niye vermiyor, çünkü ürettikleri, ortaya koydukları bir şey yok. Bu ülke için zararlı olan neyse onları yapmaya çalışıyorlar. Biz milletimize hizmet için varız. Gücümüzün yettiği kadar da hizmet için mücadele edeceğiz ve koşacağız. Herkese AK Parti’nin ülkemiz için neler yaptığını anlatacağız. Ülkemizin bütün insanının her ferdiyle de dertlenmek zorundayız. Milletimize hizmet için yapılması gereken ne varsa başbakanımızın talimatları doğrultusunda bir bir yerine getiriliyor. 2002 öncesi ile sonrasını kıyasladığımızda kat kat büyük işler yapıldı. Fakat işimiz bitti diyemiyoruz. Daha çok yapacak işimiz var ve yapılacak çok işimiz var.”
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz’in de katıldığı toplantıda vatandaşlar, köylerinin sorunlarını Aksak’a aktardılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.