Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Akşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarını Sürdürüyor

04.11.2015 Çar, 9:48

Akşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarını Sürdürüyor

Reklam

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında yaptıkları sosyal yardımların artarak devam ettiğini söyledi.

Özellikle soğuk kış şartlarının başladığı şu günlerde vatandaşların ihtiyaçlarının arttığını belirten Başkan Akkaya, “Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde yaptığımız yardımlar artarak devam etmektedir. Belediye olarak gıda, yakacak yardımlarımızın yanı sıra; asker ailelerine asker aylığı yardımı, cenaze hizmetleri kapsamında taziye çadırı, pide ayran ikramı, evi yanan vatandaşlarımıza eşya yardımı, yurt bulamayan öğrencilerimize geçici barınma yardımı, yine öğrencilerimize kırtasiye ve çanta yardımı gibi desteklerimizi sürdürmekteyiz. Bu kapsamda başlattığımız gıda paketi yardımlarımızda sürmektedir. Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da yaptığı kömür ve maddi yardımlarla birlikte Akşehir’imiz genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Belediyeciliğin sadece alt yapı ve üst yapı yapmaktan ibaret olmadığının altını çizen Başkan Akkaya, “Belediyecilikte, bulundukları şehirlerdeki sosyal yaralara parmak basılmalı ve hayat şartları gereği geçinmekte sıkıntı çeken hemşehrilerinin yanında olunmalıdır. Biz, kadınlarımızdan çocuklarımıza, yaşlılarımızdan engellilerimize ve tüm öğrencilerimize sosyal sorumluk projelerimiz kapsamında destek olmaya ve bu sorumluluğumuzu artarak sürdürmeye devam edeceğiz. Akşehir Belediyesi olarak bundan önceki süreçte olduğu gibi bundan sonra da ihtiyacı olan herkesin yanında olmaya gayret göstereceğimizi belirterek, tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.