Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye, Video Haber > Ankara’da Amerika Büyükelçiliği önünde patlama oldu

01.02.2013 Cum, 15:08

Patlamanın bir canlı bomba eylemi olduğu anlaşıldı. Olayda iki kişinin öldüğü iki kişinin yaralandığı ölenlerden birinin canlı bomba olduğu ifade edildi. Kesin olmayan bilgiye göre ise ölü sayısının 3 ya da 4 olabileceği hepsinin güvenlik personeli olduğu iddiası da var.

 

Polisten gelen ilk bilgilere göre canlı bombanın orta yaşlı bir erkek olduğu millyetinin tespit edilemediği açıklandı. Canlı bombanın X-Ray cihazından geçerken patladığı bilgisi verildi. İkinci bir bomba şüphesi olduğu için bölge güvenlik kordonu altına alınırken polis helikopterleri de havadan takip yapıyor

 

Çevreye yayılan ceset parçalarının saldırıyı düzenleyen bombacıya ait olduğu iddia edildi. Olayın ardından içeride bulunan herkes sığınaklara toplandı. Binada yaralıların olduğu belirtilirken, ağır yaralı biri kadın, iki yaralı dışarı çıkartıldı. Yaralıların ağır olduğu bildirildi. Yaralanan kadının personel olmadığı iş için orada bulunduğu da gelen bilgiler arasında. ABD Büyükelçiliği koruma müdürü olay yerine giderek incelemelerde bulunuyor.

 

Olay, ABD elçiliğinin Paris Caddesi’ndeki iki nolu nizamiye giriş kapısında meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle nöbetçi kulübesi yıkıldı. İlk alınan bilgilere göre Olayda iki kişinin öldüğü birinin canlı bomba olduğu ifade edildi. Patlama sonrası ceset parçaları çevredeki ağaçların ve otomobillerin üzerine kadar yayıldı.

 

 

Bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.  Ankara Emniyet Müdürü de olay yerine gitti. İkinci patlama şüphesiyle bölge güvenlik kordonu altına alınırken, binadan biri kadın iki yaralı dışarı çıkarıldı. Ağır yaralı kadının bir iş için büyükelçilikte olduğu personel olmadığı kaydedildi.

 

 

Kesin olmayan bilgilere göre 3 ya da 4 kişin öldüğü ölenlerin güvenlik görevlisi olduğu iddia ediliyor. Olay yerine gelen güvenlik görevlilerin yakınları içeriye alındı ama bu kişilerin ölenlerin yakınları mı olduğu anlaşılamadı.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.