Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Antalya Polis Gücü Sporcusu Türkiye İkincisi Oldu

06.11.2015 Cum, 16:25

Antalya Polis Gücü Sporcusu Türkiye İkincisi Oldu

Reklam

Antalya Polis Spor Gücü Kulübü Sporcularından Nilay Ak Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonasında Türkiye İkincisi Oldu.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı’nın 2015 yılı faaliyet programında yer alan Havalı ve Ateşli Silahlar Türkiye Şampiyonası 20-25 Ekim tarihleri arasında Mersin’in Erdemli İlçesinde düzenlendi. Bu müsabakaya Antalya İl Emniyet Müdürlüğünü temsilen katılan Antalya Polis Spor Gücü Kulübü sporcularından Nilay AK, 25 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen şampiyonada Büyük Bayanlar Havalı Tabanca Atışı seçmelerinde “372” puan alarak birincilikle finale kaldı. Adı geçen sporcu finalde “194.0” puanla Türkiye İkincisi olup gümüş madalya kazandı.

Antalya Polis Spor Gücü sporcusu Nilay Ak aynı zamanda “Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri” kapsamına alındı. Ak, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından bakanlık onayı alınarak Mersin’de bulunan “Olimpiyat Hazırlık Merkezinde” antrenmanlarına devam edecek.

Antalya Polis Spor Gücü alt yapısında yetişen Nilay AK, aynı zamanda antrenörü olan babası Halil Ak nezaretinde daha çok çalışıp hedefinin uluslararası arenada şampiyonluklar kazanarak bu alanda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.