Anasayfa > Türkiye, Yaşam > Ardahanlı Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

05.11.2015 Per, 16:00

Ardahanlı Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

Reklam

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen operasyon sonucu çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Caner Çelik, Ardahan’ın Hanak ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit uzman çavuş için Kaymakamlık önünde tören düzenlendi.

Kars’tan kara yoluyla Ardahan’ın Hanak ilçesine getirilen Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik için Hanak Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

Şehidin abisinin beresini öperek, ’’Senin berene kurban Caner’’ diyerek haykırdı.

Düzenlenen törende, İl Müftüsü Aytekin Yılmaz tarafından dua edilerek cenaze namazı kılındı. Şehidin cenazesine sarılan annesi ve kardeşleri uzun süre ağıtlar yakarak gözyaşı döktü.

Düzenlenen törenin ardından şehidin naaşı, kortej eşliğinde ambulansa konularak defnedileceği Hanak Merkeze bağlı Serinkuyu köyüne götürüldü.

Şehidin cenazesi, köy mezarlığında gözyaşlarıyla defnedildi.

Törene, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Buradaki törenin ardından Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik’in cenazesi, cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Bekar olan şehit Caner Çelik, ailenin 4 çocuğundan birisiydi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.