Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Arif Sağ’a ihraç kararı

15.05.2013 Çar, 23:02

Arif Sağ’a ihraç kararı

Reklam

Usta  sanatçı Arif Sağ, Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nden (MÜYORBİR) ihraç edildi.

 

Sağ’ın medya koordinatörü Atakan M. Metin, yaptığı yazılı açıklamada, birliğin kurucu üyesi olarak bugünlere gelmesinde büyük emeği olan sanatçının, haysiyet kuruluna sevk edildiğini belirterek, “Mustafa Sağyaşar, Tülay Özer ve Birol Yayla’dan oluşan haysiyet kurulu, önlerine gelen dosyayı yönetim kurulunun isteği doğrultusunda neticelendirmiş ve Arif Sağ ihraç edilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

 

Başta başkan Ahmet Koç olmak üzere; Belkıs Akkale, Edip Akbayram, Onur Akın, Ali Kocatepe, Burhan Şeşen ve Kubat’tan oluşan yönetim kurulunun, Sağ’ın meslek birliklerinin menfaati için önemli gördüğü uyarılarını hiçe sayarak konuyu bu boyuta taşıdığını savunan Metin, açıklamasında Sağ’ın şu görüşlerine yer verdi:

 

 

 

“Müzik camiası ve endüstrisi yıllardır azap içinde uçuruma sürüklenirken, benim gibi taşın altına her defasında elini koyanlara bu tarz bir yaklaşım antidemokratik ve yakışıksızdır. Buna rağmen görüşlerim dikkate alınmadan oldu bittiye getirilerek yapılan bu saygısızca davranış, isimlerden çok kurumları yaralamaktadır. Temsil ettikleri yapıyı da itibarsızlaştırarak komik duruma düşmektedirler. Hak sahiplerine hak dağıtılması için çalışmaktan neden rahatsız oluyorlar? Başka hesaplar içindeler mi? Tüm bu gelişmelerin hesabını hem hukuk sürecinde hem de halkın önünde vereceklerdir.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.