Anasayfa > Kültür-Sanat, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > Arkadaşım Naim

05.06.2013 Çar, 11:30

Reklam

Diyanet İşleri eski Başkanlarından Mehmet Nuri Yılmaz, yakın arkadaşlarından olan rahmetli din adamı hemşehrisi Naim Hoca (Gölleroğlu)’nun hayatını kaleme alıyor..

 

Uzun yıllara dayanan tanışıklığından yola çıkarak renkli kişiliği ile ön plana çıkan Naim hoca her yönüyle ele alacak olan Yılmaz, kitabında çok sayıda yaşanmış anıya da yer verecek. Erzurum’da medrese eğitimi görükleri dönemden de kesitler anlatacağı kitabında Naim hocanın şakalarına da yer verecek olan M.Nuri Yılmaz, böylelikle Gölleroğlu’nun bilinmeyen yönlerini de kamuoyuyla paylaşacak. Mehmet Nuri Yılmaz kitabında ayrıca, Erzurum’dan medrese arkadaşları Fetullah Gülen ile de bu kitapta yaşadıkları ilginç olay ve anıları da paylaşacak.

 

 

 

Şu ana kadar basılı 3 kitabı olan ve ‘Arkadaşım Naim’ kitabıyla yazı yaşamına devam edecek olan M.Nuri Yılmaz’ın kitabında, Erzurumlu eski bakanlardan Rıfkı Salim Burçak ile ilgili de ilginç bir  anıya yer verecek. Dönemim Devlet Bakanı Ekrem Ceyhun tarafından Rıfkı Salim Burçak’ın cenaze namazını kılması için davet edilen Naim hocanın bir muzipliğine de yer verdiği kitabında Yılmaz, yaşanan komik bir olayı espirili bir dille anlatacak..

Kitabın önümüzdeki yıl tamamlanıp yayın hayatına sunulması bekleniyor..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.