Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > ASP İl Müdürlüğü’nde ‘’Taşınır Mal Yönetmeliği’’ Semineri

05.11.2015 Per, 14:00

ASP İl Müdürlüğü’nde ‘’Taşınır Mal Yönetmeliği’’ Semineri

Reklam

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde ‘’Taşınır Mal Yönetmeliği’’ semineri düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde düzenlenen seminere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, İl Müdür Yardımcısı Harun Akpınar, kuruluş yöneticileri ve muhasebe elemanları katıldı.

Abdulhakimoğulları burada yaptığı konuşmada, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’nün Erzurum’da sıcak paranın en çok devredildiği kurumların başında yer aldığını anımsattı.

Kurum ve kuruluşlarda 430 personelin çalıştığını anımsatan Abdulhakimoğulları, ‘’Kurum ve kuruluşlarda çalışan personel sayısı bir yıl içinde 380’den 430’a yükseldi. Kadına Şiddet Önleme ve İzleme Merkeziyle birlikte 10 kuruluşumuzla hizmet sunuyoruz. Sosyal ekonomik destek çalışmalarımız düzenli bir şekilde devam ediyor. Kuruluş hizmet kalitesi ruhunu önemsiyoruz, hizmet kalitesi konusunda kuruluşlarımızın projelerinin artırılmasını sağlayacağız. Toplam kaliteli yönetimi kuruluşların değerini çıtasını yükselten bir nokta. Projeler ve kalite yönetim sistemiyle beraber kuruluşlarımızın mali işlerinin de etkin bir şekilde sağlanması gerekiyor. Türkiye ölçeğinden bakıldığında iyi bir noktadayız. Muhasebe önemli bir alan hata kabul etmeyen bir konu. Bu açıdan hizmet içi eğitimlerin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor’’ dedi.

Akpınar ise mal muhasebe sistemindeki modernleşmenin kurumsal işlemleri kolaylaştırdığını belirterek, bu alandaki yeniliklerin takip edilmesi ve bilgi güncellemesinin önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından, Aile ve Sosyal Politikalar İl Konsolide Yetkilisi Süleyman Tanas tarafından, ‘’Taşınır Mal Yönetmeliği’’ konusunda seminer düzenledi.

Seminer sonunda Tanas, katılımcıların sorularını yanıtladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.