Anasayfa > Ana Manşet, Bilim Teknoloji > Atatürk Üniversitesi’nden çok önemli proje

09.02.2013 Cts, 5:50

Atatürk Üniversitesi’nden çok önemli proje

Reklam

Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Bilen ve Doç. Dr. Akif Ceviz tarafından sunulan 1 milyon 110 lira bütçeli iki SAN-TEZ projesi kabul edildi.

 
Projelerin kabul edilmesiyle bu kapsamda Atatürk Üniversitesi bünyesinde yürütülen SAN-TEZ Projesi sayısı üçe çıktı.
Prof. Dr. Kadir Bilen ve Doç. Dr. Akif Ceviz’in özel sektörle birlikte yürüttüğü ilk projenin konusu Dizel Araçlarda Güç Artış Sisteminin Geliştirilmesi; Prof. Dr. Kadir Bilen yürüttüğü ikinci projenin konusu ise, Taşıt Klima Sistemlerinde Alternatif Gaz Kullanımı, Otomasyon ve Termal Performansının Belirlenmesi.

 
SAN-TEZ PROGRAMI NEDİR?
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen bir program üniversite-sanayi-kamu işbirliğini kurumsallaştırmayı amaçlıyor. San-Tez ile, sanayicilerimizin, Ar-Ge`ye dayalı ihtiyaçlarının, üniversite-sanayi işbirliği ile üniversite bilimselliği kapsamında çözüme kavuşturulması amaçlanıyor. Program ile inovasyon ve Ar-Ge’nin önemini kavramış kendi teknolojisini üreten ve satan, rekabet gücü ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye vizyonuna önemli bir katkı sağlamak hedefleniyor.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Hasan Yilmaz

ÜNİVERSİTE HOCALARI VE ÜNİVERSİTE KAZANICAK SANAYİDE HİÇ Bİ DEGİŞİKLİK OLMUYUCAK BİŞİLER YAPTIK ADI ALTINDA HAZIRLANMIŞ BİR PROJE BOŞA KUREK ÇEKİLMİŞ KEŞKE BAŞARILI OLSALARDA BİZDE GURUR DUYSAK AMA NERDEEEEEEEE?

09.02.2013, 18:08