Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber > AVM’de 30 genç ağızlarını bantladı

18.11.2014 Sal, 12:13

AVM’de 30 genç ağızlarını bantladı

Reklam

Erzurum Alışveriş Merkezi tarafından Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi kapsamında “ Sessiz Sohbetler” yarışması düzenlendi. Yarışmada ağızları bantlı olan 30 genç, işaret diliyle iletişim kurup yarışmayı tamamladı. 
Sivil Destekleme Derneği tarafından Erzurum’da düzenlenen, AB destekli ‘Sessiz Sohbetler’ Projesine katılan 5 ülkeden toplam 30 genç, işitme engellilerin iletişimlerini sağlayacak düzeyde olan Guestuno işaret dilinin yaygınlaştırılması ve toplumda farkındalık oluşturmak için ağızlarını bantlayıp, çevredeki vatandaşlarla işaret diliyle iletişim kurup AVM’nin içerisinde yaklaşık 1 saat dolaştılar.
AB Destekli ‘Sessiz Sohbetler’ Projesi kapsamında Arnavutluk, Azerbaycan, Polonya, Gürcistan ve Türkiye’den yaklaşık 30 gencin katıldığı ilginç yarışmada, ağızları bantlarla kapalı olan gençler görenleri şaşırttı. Bazı vatandaşlar, meraklı gözler içerisinde gençlerin ne yaptığını anlamaya çalışırken bazı vatandaşlar ise cep telefonlarıyla yarışmadaki gençlerin fotoğraflarını çekti. AVM içerisinde ağızları bantlı olarak dolaşan 30 genç, kendilerine verilen görevleri en kısa sürede tamamlamak için birbirleriyle kıyasıya yarıştılar.
Erzurum AVM, ziyaretçilerine keyifli ve fırsatlarla dolu alışveriş ortamı oluşturmanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal gelişime de destek olmaya devam ediyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.