Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Ayvalık Belediye Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Denetimlerini Sıklaştırdı

03.11.2015 Sal, 10:25

Ayvalık Belediye Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Denetimlerini Sıklaştırdı

Reklam

Ayvalık Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Başkan Rahmi Gençer’in talimatı ile iş yerlerinde ruhsat ve çeşitli denetimlerini hızlandırdı.

Ayvalık Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri ilçede çeşitli branşlardaki iş yerleri ve gıda maddesi üreten işletmelerin sıhhi denetimleri ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı kontrollerini sıklaştırdı.

Denetimler kapsamında ruhsatların yanı sıra mevcut gıda maddelerinin sağlık açısından uygunluğu da kontrol ediliyor.

Ayvalık’ta sabah saatlerinde denetime başlayan Ayvalık Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilk olarak Talatpaşa Caddesinde bulunan işyerlerinin “İşyeri açma ruhsatı” olup olmadığına baktı.

İşyerlerinde ruhsatın yanı sıra hijyen ve çeşitli denetimlerde yapan Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, evrakları tam olanlara teşekkür ederken, eksikleri bulunan işyeri sahiplerine bu eksikliklerin giderilmesi için uyarıda bulundu.

Ayvalık’ta bundan sonra bu denetimlerin daha sıklaştırılarak devam edeceği belirtilirken, kurallara uymayan işyerlerine taviz verilmeyeceği ve eksikliklerin giderilmesi için tanınan sürenin sonunda evraklarını tamamlamayan işyerlerine yasal işlem yapılacağı bildirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.