Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Aziziye’ye 2 Yeni Park

22.09.2012 Cts, 9:21

Reklam

Aziziye Belediyesi ilçede iki yeni parkı daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Üç yılda ilçedeki tüm parkları peyzaj çalışması yaparak yenileyen belediye, iki parkı daha ilçe sakinlerinin hizmetine sunacak. Dadaşkent Abdulhamit Han Mahallesi ile Ilıca Yavuz Selim Mahallesi’nde yapılan parklar, ilçede önemli bir ihtiyaca daha cevap vermiş olacak.
İçinde yürüme yolları, çocuk oyun grupları, kamelyalar, oturma bankları ile farklı türlerde ağaç ve çiçeklerin bulunduğu parklar, nitelikli bir görünüme sahip oldukları gibi, görünümleri ile de halkın nefes alabileceği, günün yorgunluk ve stresini atabilecekleri örnek mekanlar oluyorlar.
HEM ÇOCUKLARA, HEM YETİŞKİNLERE HİZMET VERECEK
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, park çalışmalarını yerinde inceledi. Cengiz, ilçedeki tüm parklarda peyzaj çalışması yapılarak yenilendiğini ve yapımı devam eden iki parkla da ilçenin çehresinin değişeceğini ifade etti.
Abdulhamit Han ve Ilıca Yavuz Selim Mahallesi’nde nitelikli ve tam donanımlı iki park yapıldığına dikkat çeken Başkan Cengiz, “İlçemizdeki tüm parkları peyzaj çalışmaları yaparak yeniledik. İhtiyaç olan mahallerimize de iki yeni park yapıyoruz. Bu parklarımız tam donanımlı bir şekilde yetişkinlere ve çocuklara hizmet verecek. Büyükler günün yorgunluk ve stresini atabilirken, çocukların da gönüllerince eğlenebileceği çocuk oyun grupları yerleştiriyoruz. Yürüyüş yolları ile vatandaşlarımız spor yapabilecekler. İhtiyaca binaen yeni parklar oluşturmaya ve ilçemizin her metrekaresini yeşillendirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 
KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN MİKTARI ARTIYOR
Aziziye’nin yeşil alanları, parkları ve çocuk oyun alanlarıyla da örnek bir ilçe olacağına vurgu yapan Başkan Cengiz, “Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alan miktarını Avrupa standartlarının üzerine çıkarmaktır. Bunun için ilçemizdeki tüm parklarımızda peyzaj çalışması yaptığımız gibi, iki yeni parkı da hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Hemşehrilerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda boş zamanlarını değerlendirmeleri için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Yeni parkları halkımızın hizmetine sunmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.