Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Babanın ikinci kez evlat acısı

08.02.2013 Cum, 15:19

Babanın ikinci  kez evlat acısı

Reklam

Sakarya’da arkadaşlarıyla go-kart pistinde yaptığı kazada başı koparak hayatını kaybeden Tuğba Erdoğan’ın (24)cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alındı. Erdoğan ailesinin 1995 yılında bir kızlarını daha lösemi hastalığından kaybettikleri ortaya çıktı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), Tuğba’nın hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklama yaptı ve işletmenin uygunluk belgesi almak için federasyonlarına başvurmadığını söyledi. 2008 yılında da dokuz yaşındaki İrem Güneş’in “go-kart” antrenmanı yaparken saçları aracın motoruna dolanmış kopan saç derisi, 12 saatlik cerrahi operasyonla dikilmişti.

 

Dün akşam Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan Sakarya üniversitesi Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisi Tuğba Erdoğan’ın cenazesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçla İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. Burada otopsi yapılan genç kızın cenazesini almak için Kütahya’da yaşayan emekli baba Süleyman Erdoğan ve 11 yaşındaki oğlu Murat ile akrabaları geldi.  

 

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Yıllar sonra bir kızını daha feci bir kaza neticesinde kaybeden acılı baba Süleyman Erdoğan“ 3 kız bir erkek çocuğu babasıydım. 1995 yılında 9 yaşındaki kızım Merve lösemi hastalığından hayatını kaybetti. Merve öldüğünde Kızım Tuğba 6 yaşındaydı. Kızımın kullandığı Go Kart aracının arkasında koruyucu yumuşak kafalık yok. Başında kask bulunmuyor. Geçen yıl da burada bir kızın uzun saçları aynı şekilde sıkışmış ama saçları koparak kurtulmuş. Kamu davası zaten açıldı. Bende dün ifademi verdim ve şikayetçi oldum. Ben bu işin peşini bırakmam ve bırakmayacağım da. Böyle eğlence yerlerinin iyi kontrol edilmesi gerekiyor. Benim çocuğum genç yaşında öldü. Başka insanların çocukları ölmesin. Kızım bir an önce mezun olup ekmeğini kazanmak istiyordu. Allah’tan geldik yine ona gideceğiz. Ayakta durmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 

Adli Tıp Kurumu’ndan kızının cenazesini alarak Kozlu Mezarlık Müdürlüğü’nde yıkama işlemlerini yapan baba daha sonra cenazeyi toprağa vermek üzere memleketi Kütahya’ya götürdü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.