Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > Bakan Bağış: Yarattığımız rahatsızlık için özür dilemeyeceğiz

07.07.2012 Cts, 1:19

Bakan Bağış: Yarattığımız rahatsızlık için özür dilemeyeceğiz

Reklam

Yalova’nın Altınova İlçesi’ndeki 5’nci Kültürler Buluşmasına katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir ülke olması için çabalıyoruz. Birileri bundan rahatsızlık duyuyorsa, yarattığımız rahatsızlık için özür dilemeyeceğiz. Çünkü biz ülkemize ve milletimize güveniyoruz. İnşallah daha aydınlık yarınları hep birlikte inşa etmek istiyoruz. 1’nci Murat’ın duasıyla sözlerime son vermek istiyorum. ‘Allah adımızı kahrıyla perişan, yüzümüzü sizlerin içerisinde kara eylemesin. Allah sizlerle bu ülkeye nice hizmetler yapmayı nasip etsin diyorum’ dedi.

 

Yalova’nın Altınova İlçesi’ne giden Bakan Bağış, burada kültürlere özgü kurulan standları tek tek dolaştı. Bakan Bağış’ı burada ev sahibi Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral karşıladı. Bakan Bağış’a Altınova ziyaretinde Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Özel de eşlik etti. Altınova’da Bakan Bağış’a Yalova Sütlüsü ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. Çiçek standını da ziyaret eden Bakan Bağış’a bir üretici “Vali Civelek tarafından desteklenerek üretilen çileğe Vali Hanım Çileği ismi verdik” dedi. Bakan Bağış ise bu duruma “Türkiye’de her yerde vali çileği olabilir. Ama Vali Hanım Çileği olamaz. Bunun kıymetini bilin” diye yanıt verdi.

 

Burada konuşma yapan Bakan Bağış, “Kültürümüzün zenginliğini bizlerle paylaşmış olmanız bizleri çok duygulandırdı. Bizim tarihimizde burası farklı olan bir yer. Osmanlı’nın Beylikten devlet olmaya geçişi burada elde ettiği bir zaferle gerçekleşmiştir. Bizim tarihimizde önemli bir yeri olan ‘Seyahatname’ burada yazılmaya başlanmıştır. Bugün UNESCO 500’üncü yılında 2011 yılını Seyahatname’den dolayı ‘Evliya Çelebi Yılı’ ilan etti. Gerçekten biz o Seyahatname’nin içerisinde yer alan kültürün bugün burada yeniden yaşatıldığına şahitlik ediyoruz. Türkiye’yi güçlü kılan, Türkiye’yi büyük kılan en önemli özelliğimizi, farklılıklarımızı bizleri ayrıştıran değil, birleştiren varlıklar olarak gördüğümüz günleri yaşıyoruz. Bunlar Osmanlıcılık yapıyor diyenlere cevap vermek istiyorum. Bakın, bizim Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmak, herhangi bir başka ülkenin topraklarına el koymak, başka bir milletin doğal kaynaklarını zimmetimize geçirmek gibi bir niyetimiz yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir ülke olması için çabalıyoruz. Birileri bundan rahatsızlık duyuyorsa, yarattığımız rahatsızlık için özür dilemeyeceğiz. Çünkü biz ülkemize ve milletimize güveniyoruz. İnşallah daha aydınlık yarınları hep birlikte inşa etmek istiyoruz. 1’nci Murat’ın duasıyla sözlerime son vermek istiyorum. ‘Allah adımızı kahrıyla perişan, yüzümüzü sizlerin içerisinde kara eylemesin. Allah sizlerle bu ülkeye nice hizmetler yapmayı nasip etsin diyorum’ dedi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.