Anasayfa > Gündem, Siyaset, Türkiye > Bakan Eroğlu Oyunu Afyonkarahisar’da Kullandı

01.11.2015 Paz, 13:00

Bakan Eroğlu Oyunu Afyonkarahisar’da Kullandı

Reklam

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 1 Kasım Milletvekilliği Seçimlerinde oyunu memleketi ve seçim bölgesi Afyonkarahisar’da kullandı.

Bakan Eroğlu, bugün gerçekleştirilen seçimlerde oyunu Selçuklu Mahallesindeki Selçuklu İlkokulu, 1162 numaralı sandıkta kullandı. Bakan Eroğlu’na oy verme işleminde AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte partisinin il yönetim üyeleri eşlik etti. Bakan Eroğlu oy vereceği okula öğlen saatlerinde gelirken, sandığa gitmeden önce bahçede vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti. Daha sonra okulun içerisine giren ve oy kullanacağı sınıfa giden Bakan Eroğlu, burada bütün ısrarlara rağmen öne geçmeyerek seçmen sırasına girdi. Bakan Eroğlu daha sonra sırası gelince sınıfa girerek oyunu kullandı.

Oy verme işleminin ardından okul çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, kentte huzurlu bir şekilde oy verme işleminin gerçekleştirildiğini kaydetti. Afyon’dan tekrar milletvekili adayı olmasından duyduğu memnuniyeti de ifade eden Bakan Eroğlu, “Oyumuzu kullandık. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Çok büyük bir mutluluk demokrasinin güzelliği bu. Görüyorsunuz Afyon’da güzel bir şekilde huzurlu bir ortamda oyunu kullanıyor. Biz de bu konuda çok sevinçliyiz. Ben de Afyonkarahisar milletvekili adayı olarak fevkalade mutluyum. İnşallah sandıkta millet takdir hakkını kullanacaktır. Ülkem için hayırlı olmasını, uğurlu olmasını ülkemizin geleceği açısından inşallah en güzeli olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz. İnşallah bu akşam artık ya da yarın netice belli olur. Hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

“MİLLET İSTİKRARDAN YANA OY KULLANIYOR”

Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bakan Eroğlu bir gazetecinin “Sandıklarda meteorolojik durum nasıl?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Sandıklarda hava durumu iyi. Şuanda hava durumu çok iyi. Aşağı yukarı Afyonkarahisar’da gezilmedik yer bırakmadık. Kucaklaşmadığımız vatandaş kalmadı. Yani 7 Haziran’a göre çok farklı, çok daha iyi. Yani vatandaş istikrarın durumunu çok iyi anlamış durumda. Dolayısı ile 7 Haziran’a göre çok daha farklı bir seçim olacak. Millet istikrardan yana oy kullanıyor. Onu fark ettim.”

Bakan Eroğlu oy verme işleminin ardından kent merkezindeki bazı okullara da ziyaretlerde bulunurken, ayrıca seçim dönemi boyunca programlarını takip eden kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla da hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.