Anasayfa > Sağlık, Slayt Haber > Bakan Güllüce, Erzurum’da Sevgi Yürüyüşüne Katıldı

12.03.2014 Çar, 17:14

Bakan Güllüce, Erzurum’da Sevgi Yürüyüşüne Katıldı

Reklam

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GüllüceErzurum‘un kurtuluşunun 96.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen’Sevgi Yürüyüşü’ne katıldı.

 

Erzurum‘un düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklere katılmak üzere memleketi Erzurum‘a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, ‘Sevgi Yürüyüşüne’ katıldı. Merkez Yakutiye ilçesi Kent meydanında başlayan yürüyüşe Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GüllüceAk Parti Erzurum Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, İlçe Belediye Başkanları ve başkan adayları ve çok sayıda Erzurumlu katıldı. Kent meydanında başlayan yürüyüş Erzurum Büyükşehir Belediye binası önünde son buldu. Belediye binası önünde seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap eden Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, yıllar önce burada ilkokula giderken yürümüştüm. Nasipte bugün bakan olarak da yürümek varmış” dedi.

 

 

 

Bakan Güllüce, “12 Mart kurtuluş bayramımız hepimiz için mübarek olsun. Ülkemizin vatan edilmesinde emeği geçen bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Erzurum marka şehir olacak. Erzurum göç alan bir şehir olacak, Erzurum‘u huzurlu, gelişmiş bir şehir yapmak için hep beraber çalışacağız” diye konuştu.

 

 

 

Yürüyüşün ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler‘i ziyaret etti. Ziyaret esnasında gazetecilerin Gezi Parkı eylemlerinde gaz fişeği ile başından yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan‘ı sormaları üzerine Bakan Güllüce, “Allah rahmet eylesin. Bir gencimizi kaybetmek ülkemiz için büyük bir kayıptır” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.