Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Bartın TSO’dan Yeni Atanan Vali Yardımcılarına Ziyaret

05.11.2015 Per, 15:25

Bartın TSO’dan Yeni Atanan Vali Yardımcılarına Ziyaret

Reklam

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri Bartın’a atanan vali yardımcılarını ziyaret etti.

Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır, Meclis Başkanı Halil Çelen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Vural, Bartın’a atanan Vali Yardımcısı Erkan Kalender ile Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk‘e hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundular. Ziyarette Vali Yardımcısı Mesut Genç ile Vali Yardımcısı Erkan Kalender’e yeni görevlerinde başarı dileğinde bulunan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, ve yönetim kurulu üyeleri, birlikte Bartın ve vatandaşların yararına yapılacak olan her projenin altına imza atmaya hazır olduklarını belirttiler.

“EL BİRLİĞİ İLE BARTIN’IN FERAHI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Bartın’ın her geçen gün geliştiğini ifade eden Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, yönetim kurulu faaliyetlerinden ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vererek “Gerek sanayi yatırımları gerekse kamu yatırımları Bartın’ın ekonomide, eğitimde, kültürde, sosyal dokunun her alanında gelişimine hız kazandırmaktadır. Bartın TSO olarak bizler el birliği ile halkımızın refahı için elimizden gelen gayreti göstermeye devam etmekteyiz. Sizlerinde katkılarınız, gözlemleriniz, bizim için çok önemli” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN KONUT VE BARINMA SORUNUNU HIZLA ÇÖZÜLMELİ”

Bartın üniversitesinin her geçen gün büyüyen ve gelişen bir üniversite olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; Her ilimizde mevcut üniversitelerimiz bulundukları iller için birer bacasız sanayi olarak değerlendirilmekte ve birçok sektör için de lokomotif görevi taşımaktadır. İlimizde öğrencilerimizin en büyük sorunu olan barınma ve konut sıkıntısının aşılmasında elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Bartın’ın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak işadamlarımıza, yatırımcılarımıza ve girişimcilerimize yurt yapımında yararlanılan teşvik hakkında bilgilendirmede bulunup, her platformda öğrencilerimizin konut ve barınma sorununu taşıyarak gündem oluşturmaya gayret ediyoruz.

Hepimizin ortak sorunu haline gelen yurt ve barınma sorununu başta kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere tüm Bartın halkının iş birliği içinde koordineli olarak çalışarak tek ses olarak çözüme kavuşturabileceğimiz inancındayım. Bu noktada sizlerden tüm desteğinizi beklemekteyiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Mesut Genç ile Vali Yardımcısı Erkan Kalender ise, sivil toplum kuruluşlarının da desteğini arkalarına alarak Bartın’da nice güzel işlere imza atacaklarına inandıklarını ifade ettiler. Bartın’a eğitim görmeye gelen üniversite öğrencilerinin sağlıklı sosyal yaşamların sağlanması adına her türlü projeni içinde yer alıp, gerekli desteği vereceklerini belirttiler. Ziyaret, Bartın Üniversitesi’nde her yıl hızla artan öğrenci sayısına istinaden konut ve yurt ihtiyacı üzerinde görüşülerek, fikir alışverişinde bulunulması ile son buldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.