Anasayfa > İz Bırakanlar, Slayt Haber > Başbakan Erdoğan Köşk‘e çıktı

31.03.2014 Pts, 22:56

Başbakan Erdoğan Köşk‘e çıktı

Reklam

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Mart seçimlerinden bir gün sonra sürpriz bir şekilde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

 

Hükümet kaynakları, görüşmenin seçimlerin hemen sonrasına denk gelmesine rağmen asıl konunun, Dışişleri Bakanlığı’ndaki Suriye konulu kritik toplantının ses kayıtlarının geçen hafta sızdırılması konusunda olduğunu kaydettiler.

 

 

 

Başbakan Erdoğan, görüşmenin ardından özel uçak “ANA” ile saat 20.10’da İstanbul’a gitti. Erdoğan’ı, Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve öteki yetkililer uğurladı. (Hürriyet)

 

 

 

DÜNYA LİDERLERİNDEN ERDOĞAN’A TELEFON

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 30 Mart yerel seçimlerinden zaferle çıkmasının ardından tebrikleri kabul etmeye devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Nevaz Şerif’in de Başbakan Erdoğan’ı telefonla arayarak AK Parti’nin seçim zaferi vesilesiyle tebriklerini ilettikleri öğrenildi.

 

 

 

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile haftalık olağan görüşme amacıyla bugün köşke çıkmadan önce AK Parti Genel Merkezi’nde bulunduğu sırada Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Pakistan Başbakanı Şerif ile telefonla görüştü.

 

 

 

Liderlerin, AK Parti’nin yerel seçimlerde net bir zafer elde etmesinden dolayı Erdoğan’ı kutladıkları ve başarı dileklerini ilettikleri öğrenildi.

 

 

 

Başbakanlık kaynakları, bugün öğle saatlerinde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik ettiğini belirtmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.