Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Başkan Ergün 1 Kasım Seçimlerini Değerlendirdi

04.11.2015 Çar, 8:00

Başkan Ergün 1 Kasım Seçimlerini Değerlendirdi

Reklam

Manisa Büyükşehir Belediyesinin MHP’li Başkanı Cengiz Ergün, 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçim sonuçlarını değerlendirdi. Çıkan sonuçların ülkemiz demokrasisi için hayırlı olmasını dileyen Başkan Ergün, milletin verdiği karara saygı duyduklarını ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi. İktidar partisine önemli sorumluluklar düştüğünü belirten Başkan Ergün, “1 Kasım seçimlerinde milletimiz ‘tek başına iktidar’ kararı vermiştir. Sandıktan çıkan sonuca saygı duymalı ve her kesimin, her siyasi partinin milletin mesajına dikkatle kulak vermesi kaçınılmaz bir gerçektir. Demokrasinin olmazsa olmazı sandıktır ve sandıktan çıkan karar, milletimizin takdiridir. Milletimizin takdirine saygı duyuyor, çıkan sonucun ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İktidar partisinin de ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı tutum yerine, milletimizin güvenini boşa çıkarmamalı, verdiği her sözü yerine getirmelidir. Bu iktidar partisinin en önemli sorumluluğudur” dedi.

TEK VÜCUT OLMALIYIZ

Sandıktan partilerine verilen mesaja da kulak vereceklerini belirten Başkan Ergün, “Tabi 1 Kasım seçimlerinde milletimiz partimize de önemli bir mesaj vermiştir. Milletimizin verdiği bu mesajı dikkatle irdelemeli, karşılıklı suçlamalar yerine milletimizin sesine kulak verilmelidir. Yarım asırlık dava olan Milliyetçi Hareket Partisi, çeşitli dönemlerde sıkıntılar yaşamış, seçim barajı altında kalmış ancak her seferinde daha güçlü, her seferinde ‘önce ülkem’ ülküsü ve kararlığıyla milletine hizmet etmeye devam etmiştir. Bu hareketin neferleri olarak bizler, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli ve milletimizin bize verdiği mesajı en iyi şekilde okumalıyız. Partimiz gerek yerelde, gerekse de genelde tek vücut olmalı, ayrıştırıcı tutum ve sözlerden uzak durulmalıdır. Gün, birlik ve beraberliğimizi en güzel şekilde gösterme ve milletimize en iyi hizmeti verebilmek için canla, başla çalışma günüdür. Yarım asırlık bu dava ve onun her bir değerli neferi bunu başaracak güçtedir. İçimize nifak tohumları sokmak isteyenlere fırsat vermemeli, yeni hedeflerle geleceğe yürümeliyiz. Bu duygularla seçim sonuçlarının ülkemize hayırlar getirmesini bir kez daha temenni ediyor, Manisa için çalışacak olan tüm yeni seçilmiş milletvekillerimize Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.