Anasayfa > Yerel Haber > Başkan Özakcan, Oyunu Kullandı

01.11.2015 Paz, 16:01

Başkan Özakcan, Oyunu Kullandı

Reklam

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Aydın’da Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde oyunu kullandı.

Okula saat 14.00’de gelen Başkan Özakcan, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1013 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan ile okula gelen eşi Gülay Özakcan ve oğlu Berkin Özakcan da aynı sandıkta oyunu kullandı. Gülay Özakcan ve oğulları Berkin Özakcan, oyunu kullanırken “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

Vatandaşlarla selamlaşan Efeler Belediye Başkanı Özakcan daha sonra gazetecilere, ” Bu seçim aslında bir erken genel seçim değil. Bu seçim 7 Haziran seçimlerinin yenilenmesi. Aslında 7 Haziran da milli irade tecelli etti. Ülkemizin koalisyon yapısıyla yönetilmesine yönelik bir parlamento oluşması sonucu çıkmıştı. Bu seçimde de farklı bir sonuç çıkacağını beklemiyorum. Türkiye’nin koalisyonlarla yönetilmeye de ihtiyacı var. Bu kadar derinleşen cepheleşme, çatışma ortamından kurtulması için ülkemizde uzlaşma kültürünün gelişmesine, demokrasinin gelişmesine ihtiyacı var. Buda ancak koalisyonlarla daha sağlıklı daha doğru ve iyi şekilde gerçekleşir. Bugün batı ülkelerine baktığımız zaman yüzde sekseni doksanında yıllardır koalisyonla yönetildiğini görüyoruz. Bu ülkeler, demokrasilerini de geliştiriyor, ekonomilerini de güçlendiriyor ve daha huzurlu, barış içinde, ekonomileri gelişmiş bir şekilde mutlu bir toplum yaratıyorlar. Koalisyondan kaçınmanın, koalisyon olmasın diye seçimlere gitmenin bir mantığı yok. Tabi demokrasimize, Cumhuriyetimize sahip çıkmak için buradayız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.