Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Başkan Toru: “Millet Olarak Yeniden Tarih Yazdık”

03.11.2015 Sal, 12:24

Başkan Toru: “Millet Olarak Yeniden Tarih Yazdık”

Reklam

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Meram Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantısının açılışında 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını değerlendiren Başkan Toru, “Dün arifeydi, bugün demokrasi bayramımız. Ülkemizin geleceği, kaderi, devletin bekası, istiklalimiz, istikbalimiz 1 Kasım seçimlerinde oylandı. Türkiye, siyaseti, toplumu ve ekonomisini Batı’ya ve vesayete bağımlı kılmamanın mücadelesini verdi. Bu duruma vatanın asli sahipleri rest çekti, milli irade tehditlere boyun eğmedi. 1 Kasım’da milletimiz ‘Ayağa kalk Türkiye’ dedi. Millet olarak asaletimizi, devlet olarak kudretimizi gösterdik” şeklinde konuştu.

“TÜM MAZLUMLAR SEVİNDİ”

Seçim sonuçlarının sadece ülkemizde değil tüm İslam coğrafyasında sevinçle karşılandığını hatırlatan Toru, “1 Kasım gecesi Gazze, Filistin, Bosna, Üsküp, Suriye, Kuzey Afrika, Azerbaycan, Arakan, Moro ve tüm İslam dünyası Türkiye’nin demokrasi şölenini kutladı. İslam coğrafyasının son kalesi olan ülkemiz için tüm Müslümanlar ayakta idi. 7 Haziran’da toplumsal, siyasal, ekonomik alanda atılan düğümler 1 Kasım’da çözüldü. Seçimlerin galibi milletimiz oldu. Sandık bir sonuç değil başlangıç oldu” ifadelerini kullandı.

“ASIL MÜCADELE ŞİMDİ BAŞLIYOR”

Asıl mücadelenin şimdi başladığını dile getiren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bu mücadeleyle birlikte hepimizin omuzlarındaki yük arttı. 1 Kasım siyasi tarihimizde bir milat oldu. Kazanan millet, kaybeden terör, fitne ortamı, vatan, millet düşmanları oldu. Milli iradenin karşısında hiçbir gücün var alma imkanı bulunmayacağını herkes gördü. Halk siyasi fetrete izin vermedi. Bu kez Başbakanımızı Konya olarak hakkını vererek uğurladık. Meram’da da oylarımızı 7 Haziran’a göre 6 puan artırdık. Bu oy oranlarıyla birlikte iş yapma gücümüz, motivasyonumuz daha da arttı. İnşallah Meram için daha büyük projelere hep birlikte imza atacağız” diye konuştu.

Seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan meclis üyeleri de, “Kazanan Türkiye oldu. Sonuçların ülkemiz, milletimiz ve İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyoruz” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.