Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Başörtü itirafı

11.04.2014 Cum, 19:37

Başörtü itirafı

Reklam

Ergenekon davasından müebbet hapis cezasına çarptırılan ancak daha sonra AKP’nin çıkardığı yasa ile tahliye olan Başbuğ’dan dikkat çeken açıklamalar…

AKP’nin çıkardığı yasa ile ErgenekonDavası’ndan tahliye olan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ,Milliyet‘ten Fikret Bila’ya yaptığı açıklamalarda “Bizim de çelişkilerimiz, hatalarımız oldu” diyerek özeleştiride bulundu.

Başbuğ, “Şehidimizin başı örtülü annesinin elini öpüyoruz, ona anne diyoruz, sarılıyoruz, acısını yürekten paylaşıyoruz. Ama o anneler yemin törenine geldiklerinde başları örtülü diye içeri almıyoruz.” dedi.

 

 

 

İşte, Fikret Bila’nın yazısının ilgili bölümü:

Bizim de hatalarımız, çelişkili tutumlarımız vardı. Mesela şehidimiz olduğu zaman gidiyoruz, şehidimizin başı örtülü annesinin elini öpüyoruz, ona anne diyoruz, sarılıyoruz, acısını yürekten paylaşıyoruz. Ama o anneler yemin törenine geldiklerinde başları örtülü diye içeri almıyoruz. İşte bu bizim çelişkimiz ve hatamız. Bunu ben de görevli olduğum dönemde arkadaşlarımla konuştum. Bir çözüm bulmalarını istedim. Törende bir protokol bölümü olur, oradakiler görevleri gereği oradadır, ama annelerin, babaların törene katılacağı yer de olur.

 

 

 

Keza bir başka çelişki, bir başka hata, cenazeye gidiyoruz ama namaz sırasında ayrılıyoruz ve kenarda duruyoruz. Bu da hatalı bir davranıştı. Sonra bu hatadan dönüldü.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.